REKLAMA

Rząd sfinansuje połowę remontu mostu w Płocku. Przyznano blisko 4,5 mln zł

REKLAMA

Prawo i Sprawiedliwość w Płocku zaprosiło dziennikarzy na konferencję prasową, podczas której przekazano informację nt. podziału środków z subwencji rezerwy ogólnej na drogi. Jak się okazało, Płock otrzymał na remont mostu blisko 4,5 mln zł.

Podczas konferencji prasowej, 30 maja, na którą zaprosiła przewodnicząca PiS w Płocku Wioletta Kulpa, Poseł na Sejm Maciej Małecki przekazał dobrą informację.

– Zostały już podzielone środki z rezerwy subwencji ogólnej na drogi i w naszym okręgu płocko-ciechanowskim jest to kwota blisko 13 mln zł – powiedział Maciej Małecki. – Z tej kwoty blisko 4,5 mln zł zostanie przeznaczonych przez rząd na wsparcie remontu mostu im. Legionów M.J. Piłsudskiego w Płocku. Dokładnie jest to kwota 4.480.276 zł i te środki na początku drugiej połowy roku powinny trafić do samorządu płockiego. Jest to kwota, która pozwoli na sfinansowanie połowy inwestycji – wyjaśnił poseł.

Jak dodał, jest to największe finansowanie ze środków rezerwy subwencji ogólnej w okręgu płocko-ciechanowskim. Oprócz Płocka, dofinansowanie otrzyma powiat ciechanowski na przebudowę mostu na rzece Sona w miejscowości Konarzewo Sławki (blisko 866 tys. zł), powiat mławski na przebudowę skrzyżowań w Mławie (ok. 3,27 mln zł), powiat sierpecki na przebudowę mostu w miejscowości Kosemin (ok. 2,99 mln zł) oraz powiat żuromiński na rozbiórkę przepustu i budowę mostu z drogą dojazdową Bieżuń-Szreńsk-Mława (ponad 1 mln zł).

PowiązaneTematy

– Cieszymy się, bo jest to naprawdę bardzo duża kwota – przyznała Wioletta Kulpa. – Dotychczas, w ciągu ostatnich 10 lat, średnia kwota jaka wpływała do Płocka z tytułu subwencji to było ok. 1,5 mln zł. Przyznana kwota 4,5 mln zł to realne wsparcie mieszkańców Płocka, poprzez remont mostu, a tym samym poprawę bezpieczeństwa szczególnie tych płocczan, którzy mieszkają na lewym brzegu miasta.

Poseł Maciej Małecki potwierdził, że informację ma bezpośrednio z ministerstwa infrastruktury, a oficjalna informacja dotrze wkrótce do władz Płocka.

Podczas konferencji padło pytanie o zabezpieczenie mieszkańców lewobrzeżnej części Płocka pod kątem chociażby przejazdu karetek w trakcie remontu. Czy radni będą wpływać na władze miasta, aby rozwiązały ten problem?

– Tak, właśnie udajemy się na sesję rady miasta i jako klub Prawa i Sprawiedliwości będziemy o to dopytywać. Sytuacja jest bardzo złożona, ponieważ remont al. Kilińskiego potrwa aż do maja 2020 roku, a remont mostu, według zapowiedzi wiceprezydenta Terebusa, miałby się skończyć we wrześniu tego roku. W związku z tym pytanie, co stanie się w tym czasie, po zakończeniu remontu mostu, czy będzie otwarty we wrześniu, czy później – mówiła przewodnicząca PiS w Płocku, zapewniając, że radni będą dopytywać o ten temat.