Rysunek twojego dziecka może być pocztówką!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

“Zwierzaczek na znaczek” to konkurs czytelniczo-plastyczny przygotowany przez Towarzystwo Obrony Zwierząt oraz Anioły ze Szkoły. Najlepsza praca w konkursie trafi na znaczek i kartkę pocztową!

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przeczytać nową lekturę szkolną “Psie troski”, a następnie omówić ją z klasą według scenariusza lekcji. Po zapoznaniu się z przesłaniami książki, trzeba narysować wybraną scenę z lektury. Gotowy rysunek trzeba wysłać do Towarzystwa Obrony Zwierząt (ul. Borecka 25, 03-034 Warszawa).

W konkursie mogą brać udział wyłącznie prace plastyczne wykonywane dowolną techniką na papierze, w formacie A4, które będą możliwe do reprodukcji i zwielokrotnienia w postaci okolicznościowej kartki pocztowej.

Rysujemy scenę z książki „Psie troski” ponieważ jest to najbardziej pro zwierzęcą lektura szkolna. „Psie troski” to książka, która pokonała nawet „Harry’ego Pottera” i zajęła I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Zwycięzcy konkursu rysunkowego zostaną wybrani w 2 kategoriach wiekowych (czyli klasy 6-9 lat oraz 10 – 13 lat). Prace można nadsyłać do 31 marca 2017 roku. Ogłoszenie wyników odbędzie się 1 czerwca 2017 roku. Będzie to wspaniały prezent na Dzień Dziecka!

 

Szczegóły konkursu znajdziecie na stronie Aniołów ze Szkoły, które działają pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Konkurs zorganizowany dzięki współpracy z Pocztą Polską. Należy również zapoznać się z regulaminem konkursu.

Zapraszamy wszystkie szkoły do czytania i rysowania „Psich trosk”! PetroNews jest patronem medialnym akcji.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji