Ruch na Sienkiewicza przywrócony. Kamienica zabezpieczona

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Całą noc trwały prace na terenie zniszczonej kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38, która zawaliła się 30 września. Nad ranem udało się zabezpieczyć ruiny, dzięki czemu ruch na ul. Sienkiewicza został przywrócony. Nie wszyscy jednak mogą już wrócić do domu.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego nadzorował w nocy z 30 września na 1 października prace, związane z zabezpieczeniem pozostałości po oficynie kamienicy przy ul. Sienkiewicza 38. Na miejsce przyjechał również prezydent Płocka Andrzej Nowakowski i zastępca ds. inwestycji i rozwoju Jacek Terebus.

– W trakcie prac zabezpieczono zagrażające bezpieczeństwu elementy oficyny z użyciem specjalnych klamer spinających – informuje Konrad Kozłowski z zespołu współpracy z mediami płockiego ratusza. – Ruch pojazdów ulicą Sienkiewicza został przywrócony bez ograniczeń. Autobusy KM Płock wróciły na swoje trasy. Około południa mieszkańcy kamienicy (frontowej) przy ul. Sienkiewicza 40 będą mogli wrócić do swoich mieszkań – wymienia.

Niestety, nadal do swoich mieszkań nie mogą wrócić osoby zamieszkujące oficynę budynku przy ul. Sienkiewicza 40. Najpierw komisja musi ocenić rozmiar zniszczeń.

– Spośród 46 ewakuowanych osób, 3 zdecydowały się skorzystać z noclegów zapewnionych przez Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Pozostałe ewakuowane osoby skorzystały z noclegów u rodzin i znajomych. Podstawiony na ul. Kaczmarskiego autobus zakończył pracę i odjechał do zajezdni – informuje Konrad Kozłowski.

Ewakuowano mieszkańców przy Sienkiewicza. Na szczęście pod gruzami nikogo nie ma

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji