Rowerowy maj w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kampania “Rowerowy Maj” startuje na początku maja w kilkunastu miastach i gminach Polski. W Płocku również.

Od 4 maja szkoły z całej Polski będą rywalizować w akcji “Rowerowy Maj”, która potrwa cztery tygodnie. Jej uczestnicy w specjalnych książeczkach będą wklejać naklejki, które otrzymają za każdy przyjazd rowerem, hulajnogą, na rolkach czy wrotkach do swojej szkoły czy przedszkola.

Akcja powstała w Gdańsku, który organizuje ją po raz czwarty, od 2014 roku. W 2016 roku przyłączyło się do niej osiem innych miast, a w tym roku, poza Gdańskiem, zgłosiło się jak dotychczas 14 innych miejscowości: Sopot, Gdynia, Tczew, Elbląg, Warszawa, Wrocław, Zamość, Lublin, Kraków, Puck, Cedry Wielkie, Nowy Dwór Gdański, Rybnik i Płock.

W Gdańsku najlepsze szkoły w kampanii otrzymają nagrody pieniężne, które podzielono ze względu na wielkość placówek na małe, średnie i duże (otrzymają odpowiednio 10, 20 i 30 tys. złotych). Zwycięskie przedszkole otrzyma 2 tys. zł. Nagrody zyskać mogą także poszczególne klasy, np. zwiedzanie centrów nauki, rozrywki, sportu itp. Przewidziano również nagrody indywidualne dla najaktywniejszych gdańskich uczniów i przedszkolaków oraz pracowników placówek.

Płock po raz pierwszy włącza się w akcję Rowerowy Maj. Czy są już ustalone szczegóły tego projektu?

– Płock został zaproszony do udziału w kampanii „Rowerowy Maj” przez Gdańsk, który jest jej pomysłodawcą – poinformował nas wydział kultury i edukacji płockiego ratusza. – Celem projektu jest promowanie aktywności fizycznej, zrównoważonej mobilności i komunikacji rowerowej. Adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz ich szkolnych opiekunów – wyjaśniają w urzędzie miasta.

Tegoroczna edycja będzie pierwszą w naszym mieście, pilotażową. – Sprawdzimy jaki oddźwięk będzie miała kampania wśród małych mieszkańców i ich rodziców, przetestujemy założenia projektu i przyjrzymy się bezpieczeństwu zabawy. Dlatego udział – ze względu na dogodne położenie, charakter placówek – zaproponowaliśmy trzem szkołom: SP 11, SP 12 i SP 15. Przyjęły one zaproszenie i ich uczniowie od 4 do 31 maja będą rywalizować w ramach „Rowerowego Maja” – tłumaczy wydział kultury i edukacji.

Rywalizacja, podobnie jak w pozostałych miastach, będzie toczyła się na trzech poziomach: szkolnym, klasowym i indywidualnym. Liczą się przejazdy rowerem, hulajnogą, na rolkach i wrotkach.

W Płocku również przewidziano nagrody.

  • najlepsza szkoła otrzyma nagrodę pieniężną – 5 tys. zł,
  • najlepsza klasa w każdej ze szkół – wejściówki na zajęcia sportowo-rekreacyjne na Orlen Arenie,
  • najaktywniejsi uczniowie i nauczyciele – akcesoria rowerowe i sportowe.

O wyniku szkoły albo klasy decyduje liczba przejazdów w stosunku do liczby uczniów szkoły albo klasy.

 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji