REKLAMA

Rondo zmieniło nazwę. Znów w tym miejscu kolizja

REKLAMA

W czwartek koło południa w Płocku na ul. Wyszogrodzkiej doszło do kolizji autobusu komunikacji miejskiej z autem osobowym. Do zdarzenia doszło w pobliżu ronda imienia… św. Dzwona?

8 sierpnia koło południa doszło do kolizji autobusu Komunikacji Miejskiej w Płocku z autem osobowym. Zdarzenie miało miejsce na ul. Wyszogrodzkiej za rondem imienia Wojska Polskiego, na trasie w kierunku centrum. Na miejscu nie ma utrudnień w ruchu.

Rondo zmieniło patronaPłoccy kierowcy doskonale znają złą sławę, jaką okryte jest Rondo Wojska Polskiego, na skrzyżowaniu ul. Wyszogrodzkiej i trasy ks. Jerzego Popiełuszki oraz ul. Tadeusza Mazowieckiego. Na rondzie często dochodzi do kolizji, które nie uszły uwadze płocczan. Skrzyżowanie zyskało przydomek „rondo dzwon”.

Ktoś najwidoczniej postanowił to usankcjonować. Obecnie spojrzawszy w mapy Google można zauważyć, że nowym patronem skrzyżowania został… św. Dzwon. Nazwa nie pojawiła się na oznakowaniu znajdującym się na rondzie i można przypuszczać, że Urząd Miasta Płocka raczej nie zdecyduje się na zmianę patrona tego miejsca.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 19

 1. Hart says:

  Co za kretyni zamiast zmienić coś żeby wypadków było mniej to zmieniają nazwę

 2. Igor says:

  Usankcjonować????? Kto to pisał. Chyba nazwać. Znacie co to sankcja? Kto wam to napisał? Przedszkolaki?

  • Baxter says:

   nie ośmieszaj się ;) Nie znasz słowa usnakcjonować? ja pitole gdzieś ty się urodził…

 3. Robson says:

  Jedno rondo a tyle problemów. A co by było jak by po Płocku jeździły tramwaje ;)

 4. jajo says:

  niech każdy się stosuje do sygnalizacji świetlnej na tym skrzyżowaniu i nie będzie kolizji, nagminnie jadą na czerwonym szczególnie jadąc z mostu do centrum na światłach znajdujących się już na rondzie.

 5. Cheye says:

  Jeżdżę na wplu i sam się dziwię jak ludzie na WP nie potrafią na tym rondzie jeździć… Nie ma wyjątków

 6. Kierowca WP says:

  Te WPL i WGS i WSC masakra jak patrze jak jeżdżą na tym rondzie. Czerwone mają żeby stać ale po co jak można podjechać pare centymetrów za sygnalizator przy czerwonym świetle. Później się wciskają na chama tym co jadą prawidłowo. Skrzyżowanie nie powinno w ogóle powstać w takim miejscu.

  • Cheye says:

   Jeżdżę na wplu i sam się dziwię jak ludzie na WP nie potrafią na tym rondzie jeździć… Nie ma wyjątków

  • koperek_WPL says:

   tak kurła – wczoraj jechalem ze wsi do lerła z obwodnicy i z lewej na most 3 sztuki WP poleciały na czerwonym „bo są na rondzie”

 7. Paczek says:

  Nauczyć się jeździć to dzwonow nie będzie!. Na zielonym świetle sygnalizacji jedziemy :) na pomarańczowym się zatrzymujemy ;) na czerwonym stoimy i czekamy na zielone światło :p pozdro dla kumatych.

  • HIBob says:

   Nie zawsze… Może być i zielone ale jak wiesz ze nie opuscisz rondo-skrzyżowania to nie możesz wjechac bo będziesz blokować innych uczestników

   • Ewelina says:

    Mając prawo jazdy kierowca musi obserwować co się wokół niego dzieje się Jak widzi się że jest zator, a nie ma miejsca już aby wjechać na skrzyżowanie, to czeka się bo w każdej chwili może zaswiecic się pomarańczowe, czerwone światło. Wtedy nie dochodzi do takiej sytuacji. Trochę wyobraźni!

 8. WOJTEK says:

  Zaorać rondo i zrobić normalne skrzyżowane z sygnalizacją swietlną ( lewoskrętu , prawoskrętu i jazdy na wprost ) ośw stylu koło Stańsławówki .

  • Damian says:

   Ni by to nie dalo.. W Plocku jest za duza znieczulica jezeli chodzi o kierowcow.. Nawiecej jest mistrzow prostej a jak sie zaczyna ruch to kazdy ma rece powywijane … Patologia Plockich ulic…

  • Damian says:

   Nic by to nie dalo.. W Plocku jest za duza znieczulica jezeli chodzi o kierowcow.. Nawiecej jest mistrzow prostej a jak sie zaczyna ruch to kazdy ma rece powywijane … Patologia Plockich ulic…

  • Kierowca says:

   Ale to jest skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, staje się ono rondem w momencie gdy sygnalizacja nie działa. Tu nie ma większej filozofii, 1 kierujący ruchem np policjant ,2 sygnalizacja świetlna 3 znaki pionowe i poziome .

 9. Piotr says:

  Uruchomić lewo skręty barany. Rondo ma za małą przepustowość do lewo skrętu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU