Rok od wyborów. Jak oceniacie naszych posłów?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

25 października minął dokładnie rok od wyborów parlamentarnych. Jak oceniacie posłów z naszego okręgu? Kogo znacie, kto jest aktywny w życiu publicznym, a kogo kojarzycie tylko z plakatów wyborczych? Zapraszamy do naszej sondy.

W ostatnich wyborach parlamentarnych, które odbyły się 25 października 2015 r., wybrano skład Sejmu VIII kadencji. Znaleźli się w nim przedstawiciele pięciu komitetów wyborczych: Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości, Kukiz’15, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Okręg wyborczy, w którym głosowaliśmy rok temu ma numer 16, a oprócz Płocka obejmuje także Ciechanów, Żyrardów i Sochaczew. Ogółem, najwięcej mandatów (234) otrzymali ówcześni kandydaci Prawa i Sprawiedliwości. 134 posłów zdobyła Platforma Obywatelska, 36 – ruch Kukiz’15, 30 – .Nowoczesna, a 16 – Polskie Stronnictwo Ludowe. Jeden poseł reprezentuje w Sejmie mniejszość niemiecką.

Z naszego okręgu Platformę Obywatelską reprezentują w Sejmie Marcin Kierwiński i Elżbieta Gapińska. Posłami Prawa i Sprawiedliwości są Maciej Małecki, Maciej Wąsik, Marek Opioła, Robert Kołakowski, Anna Ewa Cicholska oraz Waldemar Olejniczak. Polskie Stronnictwo Ludowe samotnie z naszego okręgu reprezentuje w parlamencie Piotr Zgorzelski, a ruch Kukiz’15 – Marek Jakubiak.

Który z tych posłów według Was najaktywniej reprezentował płocczan? O którym z nich dotychczas jeszcze nie słyszeliście? Zapraszamy do wypełnienia naszej ankiety! Jeśli chcecie zobaczyć wyniki, kliknijcie strzałkę po lewej stronie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji