Rodziny z Pęszyna błagają o ratunek – spłonął ich dorobek życia

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Spłonął dorobek życia czterech rodzin. Doszczętnie. Zbliżają się święta, a dzieci nie mają nawet swoich łóżek. Rodziny błagają o pomoc. Do akcji włączyła się już Ochotnicza Straż Pożarna KSRG Sikórz, Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock, media. My również.

Ogień strawił dwa poddasza domów, w którym mieszkało 11 osób. Pożar wybuchł późnym wieczorem w piątek, 25 listopada, w miejscowości Pęszyno Duże (gm. Bielsk). Nikt nie został poszkodowany, ale mieszkańcy domu stracili cały dorobek życia. Z pożarem walczyły jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.

W konsekwencji tych zdarzeń, 11-osobowa rodzina, w tym dwójka dzieci, dziadkowie oraz kobieta w ciąży, pozostała bez dachu nad głową.

Akcja pomocy zaczęła się po błagalnym apelu kobiety, której rodzina mieszkała w tym domu, na portalu społecznościowym.

 – Bardzo proszę o pomoc! – napisała pani Milena. – Wczoraj spłonął dom mojej rodziny, wszystko co mieli zostało spalone lub zalane wodą. Zbliżają się święta. Cztery rodziny wraz z dziadkami i małymi dziećmi nie mają się gdzie podziać. Błagam wszystkich, którzy są w stanie pomóc o ubrania, koce, meble, sprzęt AGD oraz pomoc finansową. Każdy grosz w tym momencie jest zbawienny! – poprosiła.

Na odzew nie musiała długo czekać. Pomoc zadeklarował wójt gminy Bielsk, ale to nie wystarczy. Do działań włączyli się więc ludzie dobrej woli i organizacje, np. Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock i Ochotnicza Straż Pożarna Sikórz.

Od 29 listopada godz. 17.30 do 7 grudnia br. w remizie OSP Sikórz odbędzie się zbiórka darów dla rodzin, poszkodowanych w pożarze. Potrzebne jest naprawdę wszystko.

– Pozwólmy tej rodzinie spędzić święta w rodzinnej atmosferze – apelują na fanpage’u strażacy z OSP KSRG Sikórz. – Zbierać będziemy dosłownie wszystko. Potrzebujemy takich rzeczy jak artykuły szkolne dla dwojga dzieci, środki czystości, ubrania, buty, koce, pościel, artykuły RTV i AGD, zabawki oraz pieniądze na odbudowę domu. Wierzę w Was, ponieważ my, Polacy, pokazaliśmy już niejednokrotnie, że potrafimy pomagać. Pomóżmy i teraz! Naszą akcję wspierają także kibice Wisły Płock – podkreślają.

Jak pomóc? Rzeczy można przynosić do remizy OSP Sikórz lub do domu przy ul. Lasockiego 21/13, codziennie (najlepiej w godzinach od 12 do 14). Można też wpłacać pieniądze na konto: 96102039740000520203145737, tytułem: darowizna.

Potrzebne są ubrania w rozmiarze:

  • dziadek – rozmiar L, rozmiar buta 44;
  • babcia – rozmiar L, rozmiar buta 42;
  • ciocie – rozmiar  L/M, rozmiar buta 38/39;
  • wujkowie – rozmiar L/M, rozmiar buta 43/44;
  • dziewczynka 17 lat – rozmiar S/M, rozmiar buta 37/38;
  • dziewczynka 13 lat – rozmiar M, rozmiar buta 37/38
  • dziewczynka 5 lat – ubrania typowe na ten wiek lub sześciolatkę, rozmiar buta 26/27
  • kobieta w ciąży – rozmiar 40/42, rozmiar buta 37/38.

Potrzebne są również sztućce, talerze, szklanki, garnki, patelnie, kosmetyki (mydła, żele pod prysznic itp), ręczniki, koce, kołdry, kuchenka, meble, zabawki, artykuły szkolne.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji