Rejs z lornetkami po Wiśle. I to za darmo!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

PKN ORLEN zaprasza mieszkańców Płocka, szczególnie rodziny z dziećmi, na rejs ornitologiczny statkiem po Wiśle. Bezpłatne bilety na to wydarzenie będzie można już wkrótce odbierać w Centrum Edukacji w Płocku.

Specjalny rejs ornitologiczny odbędzie się w sobotę, 19 maja br., w godzinach 11-13. Warunkiem udziału w nim będzie okazanie bezpłatnego biletu, który można otrzymać w siedzibie Centrum Edukacji (Al. F. Kobylińskiego 25).

Dystrybucja wejściówek odbędzie się w środę (16 maja) i w czwartek (17 maja), w godzinach 17-18.  Wejściówki może odebrać tylko osoba dorosła. Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 bilety, a w przypadku okazania Karty Dużej Rodziny – maksymalnie 5 sztuk.

Statek odpływa o godzinie 11 (zbiórka o godz. 10.45). Ze względu na przedłużający się remont nabrzeża w Płocku, na pokład statku zaplanowano wejście przy Yacht Club Prestige, na 632 km Wisły na jej lewym brzegu (od strony Radziwia), tuż przy moście im. Legionów Marszałka Piłsudskiego (stary most). W rejs uczestnicy wycieczki popłyną statkiem Żeglugi Płockiej „Marianna”.

– Przed wejściem na pokład statku będą sprawdzane bezpłatne wejściówki. Na jedną osobę dorosłą lub dziecko przypada jeden bilet. Dzieci mogą wziąć udział w rejsie tylko pod nadzorem rodziców lub opiekunów – informują organizatorzy.

Niewątpliwie atrakcją dla uczestników wycieczki będzie możliwość obserwacji ptaków – wszyscy otrzymają lornetki, broszury informacyjne z opisem najczęściej spotykanych gatunków ptaków środkowej Wisły i słodki poczęstunek. Razem z przewodnikiem stowarzyszenia Ptaki Polskie będą mogli na nowo odkrywać i podziwiać różnorodność gatunków ptaków oraz cieszyć się otaczającą aurą. Obowiązkowym punktem wycieczki będzie „wyspa kormoranów”, a – o ile dopisze pogoda i szczęście – zwiedzający zobaczą bieliki, które są często spotykane na tym odcinku Wisły. Powrót zaplanowano na godzinę 13.

Rejs ornitologiczny po Wiśle realizowany jest w ramach programu „ORLEN dla Płocka”, w który wpisują się wszystkie projekty realizowane przez Koncern w celu poprawy jakości życia mieszkańców Płocka, oraz w ramach programu ochrony orłów w Polsce pn. „ORLEN dla Orłów”.

W ramach programu „ORLEN dla Orłów”, który PKN ORLEN prowadzi we współpracy ze stowarzyszeniem Ptaki Polskie, Spółka pomogła do tej pory 19 bielikom i jednemu orlikowi krzykliwemu. Siedem bielików wróciło na wolność. Tej wiosny szykowanych jest do wypuszczenia kolejnych pięć bielików. W przypadku pozostałych, kontynuowane jest leczenie i rehabilitacja.

Pomoc dla orłów aktywnie wspierają także klienci stacji paliw ORLEN, będący uczestnikami programu lojalnościowego VITAY. Mechanizm jest bardzo prosty, bo punkty otrzymywane za zakupy na stacjach ORLEN klienci mogą przekazują na finansowe wsparcie zagrożonych wyginięciem ptaków. Dzięki temu, ORLEN wymienia te punkty na złotówki i zasila konto stowarzyszenia Ptaki Polskie.

PKN ORLEN jest także zaangażowany od niemal 20 lat w projekt odbudowy krajowej populacji sokoła wędrownego we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzikich Zwierząt “SOKÓŁ”. Od czasu pierwszego lęgu, odnotowanego w 2002 roku na terenie Zakładu Produkcyjnego PKN ORLEN w Płocku, na świat przyszły aż 42 pisklęta tego zagrożonego wyginięciem gatunku.

Rejs po Wiśle. “Tego potrzebowaliśmy. Cisza, relaks spokój…”

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji