Psie zmagania sportowe w Łącku. Zawody Agility czas zacząć!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Już za nieco ponad tydzień, w Łącku k. Płocka, odbędą się wyjątkowe psie zawody sportowe. Agility to sport dla najwytrwalszych milusińskich!

Jak wiadomo – pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Przykładów na tę teorię jest mnóstwo. Ale czy nasi ulubieni pupile potrafią być sportowcami? Okazuje się, że tak. Zawody Agility cieszą się dużą popularnością, a udział w nich deklaruje coraz więcej “zawodników”. A czym dokładnie jest Agility i jakie są jego reguły?

Agility to w skrócie nic innego, jak psie zawody sportowe. Polegają na tym, że pies prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami, musi bezbłędnie i jak najszybciej pokonać specjalny tor przeszkód. A ten nie jest łatwy… Po drodze zwierzak ma do pokonania wiele wyzwań, w tym chociażby skok w dal, oponę, kładkę, slalom, tunel oraz rękaw. Sędziowie oceniają psy w kategoriach dostosowanych do ich wielkości.

Na zachodzie psi sport cieszy się ogromną popularnością i coraz więcej pupili jest zgłaszanych do udziału w zawodach. W Polsce Agility jest dopiero na etapie rozwoju, co nie znaczy, że brakuje chętnych. W Łącku będziemy mogli zobaczyć 120 zawodników!

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego – Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka – Andrzej Nowakowski oraz Wójt Gminy Łąck – Zbigniew Białecki.

Agility rozpocznie się 17 września (sobota) o godzinie 9 i potrwa do 18 września (niedziela). To cały weekend sportowych emocji! Zawody odbędą się na Hipodromie Stada Ogierów w Łącku. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia.

Agility Łąck

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji