Przyjaciele zagrali w jazzową noc

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

13 października w Młodzieżowym Domu Kultury świętowano Międzynarodowy Dzień Muzyki. Podczas „Nocy jazzowej dla przyjaciół” wystąpił Łukasz Borowicki Trio.

Łukasz Borowicki jest gitarzystą i kompozytorem jazzowym wywodzącym się Płocka, występuje zarówno na scenie polskiej, jak i duńskiej. Został laureatem pierwszego miejsca w międzynarodowym konkursie gitarzystów jazzowych Guitar City 2008 oraz zdobywcą nagrody dla najlepszego solisty podczas konkursu “Nadzieje Warszawy”. Jest absolwentem duńskiego konserwatorium muzycznego Syddansk Musikkonservatoriem (w klasie gitary oraz kompozycji) oraz Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (tzw. “Bednarska”).

W roku 2014 ukazała się jego debiutancka płyta Łukasz Borowicki Trio People, Cats & Obstacles, o której można było przeczytać i usłyszeć w polskich i duńskich mediach jazzowych i która została dobrze przyjęta przez krytyków muzycznych. W tym roku ukazała się jego druga płyta Wandering flecks, nagrana wraz z międzynarodowym, polsko-duńskim kwartetem złożonym z aktywnych muzyków, absolwentów duńskich konserwatoriów muzycznych.

Płock i muzyka. Łukasz Borowicki: Muzyka to uporządkowywanie dźwięków w czasie i przestrzeni

Na najnowszym krążku można usłyszeć autorski współczesny jazz czerpiący swoją inspirację z bogatej tradycji muzyki jazzowej – zarówno amerykańskiej jak i europejskiej – w formacie dość tradycyjnym (trąbka/flugelhorn, gitara, kontrabas i perkusja). W skład kwartetu wchodzi znakomity duński trębacz Mads la Cour, który na co dzień pracuje w prestiżowej orkiestrze duńskiego radia DR i jest aktywnym bandleaderem i kompozytorem.

I właśnie z tym repertuarem trio wystąpiło w MDK. Łukasz Borowicki zagrał na gitarze, natomiast sekcja rytmiczna to rozpoznawalni na polskiej scenie muzycy jazzowi – również absolwenci wydziału jazzu w konserwatorium muzycznym w Odense, w Danii: Mariusz Praśniewski – kontrabas (współpraca z Grzegorzem Karnasem) i Karol Domański – perkusja (współpraca z Markiem Dyjakiem i Izą Zając).

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji