REKLAMA
REKLAMA

Znalazły opiekę, życzliwość i ciepłe schronienie, ale nadal szukają domu. W naszym cyklu “Przygarnij psiaka” odwiedzamy płockie schronisko i przedstawiamy wspaniałe psiaki, które mogą stać się najlepszymi przyjaciółmi każdego z Was. W dzisiejszym odcinku – szczeniaczki.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki SUEZ Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o., będącej częścią grupy kapitałowej SUEZ Polska / Suez Environnement / GDF SUEZ.

Szczeniaczki

Do Schroniska dla Zwierząt w Płocku przybyło ostatnio sporo maluszków. Psiaki są wesołe, radosne i domagają się pieszczot. Czwórka z nich zaprezentowała się przed naszym aparatem i kamerą, choć ze względu na niesprzyjającą pogodę, sesję zdjęciową wykonaliśmy w pomieszczeniach budynku schroniska.

Trzy psiaki i jedna sunia – około dwumiesięczne, śliczne pieski trafiły do płockiego schroniska w sierpniu br. z terenu Płocka. Sunia jest z innego miotu, ale wśród panów została liderką. Pieski miały jeszcze dwie siostry, te jednak zostały już adoptowane. Teraz to ich rówieśniczka przejęła nad nimi „opiekę” i dowodzi małą gromadką.

Każdy ze szczeniaczków ma inny charakter. Jeden woli schować się pod krzesełkiem i pilnie obserwować, co się dzieje. Drugi zaczepia ludzi, zahaczając o sznurówkę w ich butach, kiedy trzeci z pełnią radości wtula pyszczek pod pachę opiekunki. Ze względu na to, że są to młodziutkie psiaki, każdy z nich jest do ułożenia i na pewno odwdzięczy się całym sercem za stworzenie mu domu.

Przypomnijmy, że szczeniaki starsze niż półroczne muszą być, zgodnie z przepisami, poddane przed adopcją zabiegowi kastracji lub sterylizacji. Młodsze psiaki mogą być adoptowane od razu po przejściu kwarantanny i szczepieniach oraz obowiązkowych badaniach.Schronisko: Adoptujcie zwierzęta przed zimą

Płockie schronisko, choć bardzo dobrze wyposażone, nie zastąpi zwierzętom domu. Dlatego, ze względu na zbliżającą się już zimę, apeluje o adoptowanie psiaków, szczególnie młodych i krótkowłosych, które gorzej znoszą mrozy.

Każdy pies w schronisku jest zaszczepiony, zaczipowany, odpchlony i odrobaczony. Dorosłe psy dodatkowo zostają poddane zabiegowi kastracji lub sterylizacji.

– Osoba adoptująca psiaka otrzymuje książeczkę szczepień psa, a także informacje na co musi zwrócić uwagę, kiedy powtórzyć szczepienia. Płaci również za wydanie dokumentów 15 zł – informuje kierownik schroniska Wioletta Chiszberg.

Jeśli chcecie pomóc psiakom i kociakom z płockiego schroniska, ale nie macie możliwości adoptowania zwierzaka, na pewno przyda się im karma, legowiska dla zwierząt czy zabawki. Schronisko chętnie przyjmie również materiały budowlane do budowy bud dla psów, jak deski, styropian o grubości ok. 4 cm, czy dobry impregnat do drewna.

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU