REKLAMA

„Przygarnij psiaka” – pomagamy lokatorom płockiego schroniska, odc.134 [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W 134. odcinku z serii „Przygarnij psiaka” zachęcamy do adopcji Draco i Thora. Dwa energiczne psiaki nie mogą się doczekać, żeby znaleźć nowe kochające rodziny.

Schronisko dla zwierząt w Płocku jest jednostką organizacyjną spółki PreZero Płocka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o.

Dwa radosne i energiczne psiaki wyczekują z nadzieją, że ktoś je adoptuje. Draco i Thor to średniej wielkości psy o wielkich sercach i niespożytych zapasach energii.

Draco

fot. Wiktor Pleczyński

Draco (nr karty: 172/21) to średniej wielkości pies w typie amstaffa urodzony w 2015. Zwierzak został w 2021 roku oddany do schroniska przez właściciela. Na początku był bardzo niepewny i smutny, jednak w rzeczywistości to bardzo miły i grzeczny psiak.

fot. Wiktor Pleczyński

– Ludzie różnie podchodzą do amstaffów, czasami z obawą, ale przyznam, że z tych wszystkich psów, które widzę w schronisku, Draco jest jednym z najbardziej pozytywnych, łagodnych i wdzięcznych psiaków. Dla Draco dobry byłby zarówno dom, jak i mieszkanie. Wcześniej już żył w mieszkaniu, jednak ważne są dla niego spacery, lubi otoczenie miejskie, jest to dla niego naturalne środowisko – opowiadał wolontariusz opiekujący się Draco.

fot. Wiktor Pleczyński

Psiak uwielbia spacery, jest silny i na początku może trochę ciągnąć, jednak szybko się uspokaja i dostosowuje prędkość do opiekuna. Reaguje też na swoje imię i komendy. Niechętnie wraca do boksu. Draco to pies, który bardzo lubi ludzi, natomiast na inne psy reaguje raczej niechętnie (czasami nerwowo).

Numer do wolontariuszy Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekujących się Draco: Kamil 661 373 970, Kamila 514 249 428.

Thor

fot. Wiktor Pleczyński

Thor (nr karty: 176/21) to średniej wielkości piesek w typie rasy północnej i choć tego po nim nie widać, to ma już prawie 7 lat (urodzony w 2014 r.). Na spacerach jest energiczny i wykazuje się też dużym sprytem, dlatego należy zadbać o porządne szelki lub odpowiednią obrożę, z których się nie wyślizgnie.fot. Wiktor Pleczyński

Schronisko poleca Thora osobom, które potrzebują trochę ruchu na co dzień. Ze względu na energiczną naturę psiaka, najlepiej, żeby dzieci w rodzinie, która go przyjmie były przynajmniej w wieku szkolnym.

Psiak lubi towarzystwo innych zwierzaków, jednak zawsze należy się upewnić, że obydwa czworonogi się dogadują. Thor szuka kontaktu z człowiekiem, kocha głaskanie.  Zdecydowanie nie jest to pies do kojca, czy na łańcuch.

– Thor jest łasuchem i łatwo go do wszystkiego przekonać za przysmaki. Myślę, że najlepiej się odnajdzie w energicznej rodzinie, która zapewni mu dużo ruchu. Najlepszy byłby dom z ogródkiem, żeby mógł sobie pobiegać. Ewentualnie opiekun, który zapewniłby mu długie spacery – mówiła wolontariuszka opiekująca się Thorem.

Numer do wolontariuszy Stowarzyszenia Płock Przyjazny Psom, opiekujących się Thorem: Monika 667 841 225, Wiktoria 515 330 143, Monika 501 796 818.

fot. Wiktor Pleczyński

Karma dla zwierzaków

Schronisko dla zwierząt w Płocku cały czas potrzebuje karmy dla czworonogów. Zwierzaki potrzebują pełnych misek i placówka musi być w stanie zapewnić im jedzenie. Schronisko prosi o przynoszenie karmy lepszej jakości, żeby zapewnić zwierzakom godne warunki do czasu, aż znajdą nowe domy.

Jeśli i Wy chcecie stworzyć dom dla psiego lub kociego przyjaciela, zerknijcie na stronę facebookową schroniska oraz na stronę Stowarzyszenia Wolontariat Schronisko Płock – Stowarzyszenie Płock Przyjazny Psom. Aby bliżej poznać psa lub kotka, wystarczy wcześniej skontaktować się ze schroniskiem (tel. 24-262-47-99). Ze względu na panującą nadal epidemię, warto przy odbiorze własnego zwierzęcia bądź w celach adopcyjnych liczbę osób odwiedzających ograniczyć do niezbędnego minimum.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Nazwa says:

    trzeba było ich do niego nie zbierać. zazwyczaj zwierzęta żyją na wolności i jak nie mają jedzenia to inne je zjadają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU