Przekonywali, że “Autyzm da się lubić”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W sobotę od godziny 11 na terenie ogródka jordanowskiego odbył się piknik integracyjny pn. “Autyzm da się lubić”. Mnóstwo atrakcji czekało nie tylko na dzieci.

Już od samego początku dzieci zabawiał klaun Pajko, a w południe można było oglądać pokaz magii w wykonaniu Damiana Krażewskiego. Pokaz pierwszej pomocy zaprezentował Adam Jaworski, który służył pomocą wszystkim uczestnikom imprezy. Każdy chętny mógł zrobić własną bransoletkę pod czujnym okiem artystki Annie. Swoje stanowisko rozstawiło także przedszkole Pinokio. Tam specjaliści z chęcią udzielali porad pedagogicznych i psychologicznych. Celem pikniku była nie tylko integracja dzieci z autyzmem z dziećmi zdrowymi, ale także ich rodzin.

– To wielkie święto integracji –  mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Oby ten dzisiejszy uśmiech nigdy nie schodził z twarzy dzieci – dodawał.

Po wspólnej zabawie, był czas na biesiadę przy grillu. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta Płocka oraz Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Autyzmem “Odzyskać Więzi”.

Autyzm to zaburzenie rozwoju, charakteryzujące się zakłóceniami zdolności komunikowania uczuć i budowania relacji interpersonalnych oraz trudnościami z integracją wrażeń zmysłowych.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji