Przegrana Jutrzenki z Ruchem Chorzów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mecz płockich piłkarek ręcznych z Ruchem nie należał do najłatwiejszych. Przyjezdne, które walczą o wygranie ligi, mimo iż nie wykorzystały pełni swojego szerokiego składu, wygrały mecz z naszą drużyną, kontrolując rozgrywkę do ostatniej minuty. Ruch był skuteczniejszy i nie popełniał szkolnych błędów, dlatego wygrał wysoko i nadal może liczyć na zajęcie pierwszej lokaty w lidze. 

Pierwsze minuty sobotnich rozgrywek piłki ręcznej były nieco nerwowe z obu stron, ale po dwóch rzutach karnych i jednym kontrataku to Ruch Chorzów prowadził (0:3). Płocki zespół poderwał się do walki i zaledwie dwie minuty później, po trafieniu Emilii Bałdygi, potrafił doprowadzić do remisu (3:3). Kolejne kilkanaście minut wyglądało niezbyt dobrze, nasze dziewczęta popełniały szkolne błędy. W 14. minucie chorzowianki miały już bezpieczną przewagę (4:10). Płocka drużyna próbowała poderwać się i zrewanżować, ale tylko indywidualne akcje pozwalały wierzyć w realną poprawę wyniku, w tym głównie skuteczna Dagmara Radzikowska, która doprowadziła do wyniku (7:11) w 20. minucie meczu. Do końca tej odsłony już nic się nie zmieniło i dlatego to ekipa ze Śląska udała się do szatni z pewną przewagą (10:15).

Po zmianie stron Ruch nadal kontrolował mecz. Od czasu do czasu wbijał bramki, dokładając do swojej przewagi. Pierwsze trafienia na koncie Jutrzenki zapisała zdolna zawodniczka – Dagmara Woźnica, ponownie świetnie w bramce wyglądała Marcelina Lis oraz nie gorzej Justyna Brudzyńska, ale wynik uciekał i emocje się kończyły. W pewnym momencie groźnie wyglądającej kontuzji doznała Bałdyga, która w rezultacie musiała opuścić boisko z urazem prawej dłoni. Wtedy nadzieja na wygraną całkowicie zgasła. Ostatecznie Ruch wygrał z Jutrzenką (20:31).

Podczas meczu uczczono pamięć Oli, zawodniczki Jutrzenki, która zginęła w ostatni dzień kwietnia w wypadku samochodowym.

Jeśli Jutrzence dopisze szczęście, najbliższy mecz z SKF KPR Spartą Oborniki Wlkp. może być meczem o 6. miejsce. W najgorszym przypadku Jutrzenka skończy na miejscu 9. Mecz w Obornikach rozpocznie się 13 maja o godz. 16.

MMKS Jutrzenka Płock – KPR Ruch Chorzów 20:31 (10:15) 

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji