Przebrani za Mikołajów i renifery wystartują w biegu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Wciągaj na siebie strój Mikołaja czy renifera i ruszaj! III Bieg Mikołaja zapowiada się naprawdę atrakcyjnie… i bardzo zabawnieUwaga, najmłodsi dopingujący, pędzące “symbole świąt” będą rozdawać słodycze i maskotki!

Już w najbliższą niedzielę, 4 grudnia, odbędzie się w Płocku “III Bieg Mikołaja” zainicjowany przez Fundację Rykowisko. Jedynym warunkiem udziału w imprezie jest “przywdzianie” stroju Mikołaja, Mikołajki, elfa, renifera, bądź założenie kolorowych “świątecznych” swetrów czy po prostu przystrojenie głowy czapeczką Mikołaja.

Warto ciekawie się przebrać i puścić wodze fantazji, bo będzie wybierany najlepszy strój, za który są przewidziane nagrody. A o tym, kto miał naprawdę świąteczną wenę, będziecie mogli zdecydować wy, drodzy internauci, i szczerze zachęcamy was do głosowania.

Bieg rozpocznie się 20-minutową rozgrzewką o godz. 11.45 przed ratuszem na Starym Rynku w Płocku, a o 12.05 wesoły tłum wystartuje. Uczestnicy pokonają trasę na dystansie 10 km, w około 1,5 godziny. Ruszą spod budynku ratusza ulicami: Grodzką, Tumską, Kolegialną, Wyszogrodzką do Galerii Mazovia na Podolszycach, a następnie z powrotem ul. Wyszogrodzką, Alejami Piłsudskiego i Jachowicza, ul. Nowy Rynek, Tumską, Grodzką przed ratusz. Około 13.45 impreza zakończy się.

Ten oryginalny bieg ma ciekawą formułę, nieco odmienną od na co dzień spotykanych. Cała grupa bowiem biegnie razem, tempem najwolniejszego biegacza. – Jak to będzie wyglądało w praktyce? Sami jesteśmy ciekawi – śmieją się organizatorzy. Trudy tego sporego dystansu ma nieco osładzać muzyka puszczona w tle i perspektywa otrzymania pamiątkowego medalu na finiszu.

Udział w imprezie jest bezpłatny. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Płocka.

Szczegóły imprezy można znaleźć na Facebook’u w wydarzeniu „III Bieg Mikołaja” oraz na stronie www.rykowisko.org.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji