Profesjonalna modelka i stroje z… kartonów

0

Finałowa Gala konkursu na wykonanie stroju z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych odbędzie się 22 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. W konkursie biorą udział dzieci i młodzież ze szkół powiatu sierpeckiego.

Tematem przewodnim konkursu jest świat bajek, filmu i popkultury. Jego założeniem jest zaprojektowanie i wykonanie stroju z materiałów ekologicznych (np. z papieru), odpadów przeznaczonych do recyclingu czy surowców wtórnych (np. z kartonów po napojach, zużytych opakowań, butelek PET, puszek, toreb foliowych, zakrętek itp.).

Gala finałowa rozpocznie się we wtorek, 22 listopada o godz. 9. Jury oceni m.in. pomysłowość młodych projektantów, dobór materiałów i umiejętność pokazania ubioru przez modelkę lub modela. Żeby nie było za łatwo, należy dodatkowo przedstawić prezentację słowną do wykonanego stroju.

Uczestnicy będą oceniani w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV- VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Atrakcją gali finałowej są warsztaty, które poprowadzi Aleksandra Korytowska, modelka pochodząca z Sierpca. Pani Ola pracowała m.in. dla Kenzo, Marie Claire i Harper’s Bazaar.

mag

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…

Rentgen showtime

Tytuł brzmi groźnie? Nie martwcie się, nie będziemy pełnić roli urzędu skarbowego czy ZUS-u. Nie…


Ostatnie Informacje