Profesjonalna modelka i stroje z… kartonów

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Finałowa Gala konkursu na wykonanie stroju z materiałów ekologicznych i surowców wtórnych odbędzie się 22 listopada w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. W konkursie biorą udział dzieci i młodzież ze szkół powiatu sierpeckiego.

Tematem przewodnim konkursu jest świat bajek, filmu i popkultury. Jego założeniem jest zaprojektowanie i wykonanie stroju z materiałów ekologicznych (np. z papieru), odpadów przeznaczonych do recyclingu czy surowców wtórnych (np. z kartonów po napojach, zużytych opakowań, butelek PET, puszek, toreb foliowych, zakrętek itp.).

Gala finałowa rozpocznie się we wtorek, 22 listopada o godz. 9. Jury oceni m.in. pomysłowość młodych projektantów, dobór materiałów i umiejętność pokazania ubioru przez modelkę lub modela. Żeby nie było za łatwo, należy dodatkowo przedstawić prezentację słowną do wykonanego stroju.

Uczestnicy będą oceniani w czterech kategoriach wiekowych: klasy I-III, IV- VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.

Atrakcją gali finałowej są warsztaty, które poprowadzi Aleksandra Korytowska, modelka pochodząca z Sierpca. Pani Ola pracowała m.in. dla Kenzo, Marie Claire i Harper’s Bazaar.

mag

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji