Próbowali wyłudzić pieniądze na terenie Płocka

0

W miniony czwartek, 1 września, oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Płocku, otrzymał trzy zgłoszenia dotyczące próby wyłudzenia pieniędzy. Na szczęście mieszkańcy zachowali czujność i nie dali się oszukać.

Z wiadomości przekazanych przez policję wynika, że oszuści dzwonili do mieszkańców Płocka, podając się za rodzinę i informując, że ulegli wypadkowi drogowemu, potrzebne są im więc pieniądze. Zarówno te historie, jak i telefony wydały się mieszkańcom podejrzane. Postanowili zawiadomić policję. Znany był kiedyś sposób okradania “na wnuczka”, kiedy to scenariusz przebiegał bardzo podobnie. Ostatnio popularne stało się też wyłudzanie pieniędzy “na policjanta” – co brzmi zapewne wiarygodniej i łatwiej jest takiej osobie zaufać. Mimo wszystko ważne jest, aby nie dać się oszukać i zachować wyjątkową czujność.

Ze względu na zaistniałe sytuacje policjanci kolejny raz przypominają:

  • Nie wręczajmy pieniędzy osobom nam nieznanym. Zawsze możemy zadzwonić do rodziny i upewnić się, czy na pewno nic się nie stało.
  • Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o przekazywanie prawdziwych pieniędzy.
  • Każda prośba o przekazanie pieniędzy funkcjonariuszom jest oszustwem!
  • Łącząc się z numerem 997 bez wcześniejszego przerwania połączenia, rozmówca zostanie przekierowany na inny numer oszustów, a nie numer policji.

W razie wystąpienia podobnej sytuacji, należy niezwłocznie skontaktować się z policją. Pamiętajmy – zachowując zdrowy rozsądek, możemy uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl PlockiStyl9

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jeszcze zimowa,…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…