REKLAMA

Prezydent uzasadnia honorowy patronat nad marszem równości: O wolność walczyły pokolenia Polaków

REKLAMA

Nie cichnie debata nad zbliżającym się marszem równości, który ma odbyć się w Płocku. Do Andrzeja Nowakowskiego wystosowano apele o rezygnację honorowego patronatu nad wydarzeniem. Co na to prezydent?

Prezydent Płocka zdecydował się odpowiedzieć na apel między innymi naukowców, lekarzy, nauczycieli i prawników o to, aby zrezygnował z patronatu honorowego nad marszem równości. Wydarzenie ma odbyć się w najbliższą sobotę w Płocku.

Andrzej Nowakowski w liście zaznaczył, że nie zakaże marszu, gdyż byłaby to cenzura prewencyjna. Prezydent stwierdził, że nie występują przesłanki, by twierdzić, że podczas marszu zostaną znieważone symbole religijne bądź dojdzie do innych czynów bezprawnych. W związku z tym nie zdecyduje się również na zaniechanie patronatu.

Prezydent zwrócił uwagę, że jest otwarty na wszystkie organizowane zgodnie z prawem wydarzenia w Płocku. Wspomina w tym miejscu swój patronat nad Marszem Dla Życia i Rodziny oraz Rajdem Żołnierzy Wyklętych.

Apel m.in. naukowców, lekarzy, nauczycieli czy prawników do prezydenta Płocka. Chcą wycofania patronatu nad marszem równości 

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 35

 1. Malwina says:

  Nowakowski taczki z gnojem czekają.

 2. Pani Monika says:

  Czas na marsz odwołujący prezydenta Nowakowskiego!!!!!

 3. Wiśnia says:

  Tak się dzieje niby dobrze , kk =PiS i odwrotnie tak kochają Polaków że buntują jednych przeciw drugim, w takim bałaganie lepiej się rządzi przy byle jakiej okazji można manipulować społeczeństwem, można obiecać że zrobimy to albo to ,można Polaków nazwać złym sortem, ciemny lud to kupi a prawda jest taka, ktoś kiedyś powiedział że jeżeli w państwie policjant zarabia więcej od nauczyciela to jest to państwo policyjne, teraz sami to sprawdźcie czy tak nie jest ,do czego dążą włodarze tego państwa, oczywiście będą tacy że się ze mną nie zgodzą ale to ich problem pozdrawiam Wszystkich i tych drugich też

 4. asd1214as says:

  rence opadaja co sie w pocku wyczynia brud smrud komuchy psz korycie

 5. Michał says:

  Jak czytam te komentarze to wydaje mi się że to wszystko wypisuje ta cała młodzież wszechpolska z jasny góry

 6. POLAK says:

  Nowakowski już kompletnie odleciał Ci rozum.?
  Porównywać szopke lgbt-owskich przebierańców z patronatem nad Marszem Dla Życia i Rodziny oraz Rajdem Żołnierzy Wyklętych to już przesada. Straciłeś człowieku w moich oczach… Ale co tu spodziewać się po ludziach schetyny tylko jednego, wchodzić to potraficie w tylki za kilka głosów w wyborach. Brawo ?

 7. Każdy says:

  Ci mówi nie rób marszu równości a ty swoje jaki z ciebie katolik wstyd

  • Obserwator says:

   Właśnie katolikom powinno zależeć na tym, żeby wszyscy byli równi wobec prawa. Kochaj bliźniego swego jak siebie samego–czy nie tak brzmi jedno z ważniejszych przykazan boskich?

   • Anonim says:

    Miłość bliźniego polega na tym, że mówi się bliźniemu co jest grzechem i za co może zostać potępiony. To jest właśnie miłość, gdyby bliźni nam był obojętny to mówilibyśmy „róbta co chceta”, obojętne nam jest co się z Tobą stanie. Sprzeciw wobec zła jest jak najbardziej miłością bliźniego. A dewiacja jest złem, każdy chrześcijanin który zna Pismo Św. o tym wie.

 8. Nauczycielu says:

  Nie o taką polskie Polacy walczyli wstyd komunistyczne rządzenie PO PSL SLD

 9. obiektywny says:

  Kolejna kompromitacja nauczyciela.No ale jego wybraliście,to nie krytykujcie Jest jaki jest i nie liczcie,że się zmieni.
  Będzie tylko gorzej jak jego platwormiacy sromotnie przegarają na jesieni.Nauczka na przyszłość-wybierajcie normalnych ludzi,a nie oszołomów!

 10. ubawiony says:

  „Prezydent stwierdził, że nie występują przesłanki, by twierdzić, że podczas marszu zostaną znieważone symbole religijne bądź dojdzie do innych czynów bezprawnych. W związku z tym nie zdecyduje się również na zaniechanie patronatu.”

  Czy on jest ślepy, głuchy czy po prostu głupi?

 11. nie uczestnik says:

  Czy Pan Prezydent będzie szedł w pierwszym szeregu tego marszu z tęczową flagą?

 12. Odpowiedzialnosc says:

  Człowiek który zostaje Prezydentem Miasta, nie reprezentuje barw politycznych, reprezentuje społeczność która ma prowadzić mu dobru. Władza jest służba na rzecz realizacji dobra wspólnego. Mądry włodarz miasta, nigdy nie dopuści do eskalacji problemu. Niezależnie od takich czy innych racji, najważniejsza sprawa jest dbałość o bezpieczeństwo. Dwa radykalne, przeciwstawne sobie zgromadzenia na które wydaje się zgodę tego samego dnia i o tej samej godzinie, mogą stworzyć sytuacje potencjalnie niebezpieczna. Obserwujemy obecnie napięcie społecznych nastrojów.
  Rzeczą męża stanu jest ich wyciszanie. Rzeczą męża stanu jest wzięcie personalnie odpowiedzialności za podejmowane decyzje.
  Być mężem stanu to sztuka. Być wiernym wartościom.ktore się glosilo to sprawa honoru

  • Odpowiedzialność says:

   Mam głęboką nadzieję, że oba marsze przejdą spokojnie, że każdy z uczestników skorzysta z szansy wyrażenia swoich poglądów jaką daje mu demokracja w sposób odpowiedzialny, z zachowaniem wzajemnego szacunku dla dobra wspólnego i dobra dobrego imienia mieszkańców tego miasta

  • Irena Ochucka says:

   Nowakowski mężem stanu hahahaha on nawet zwykłym mężem nie jest bo to człek bez zasad moralnych. To nie jest prezydent to figurka mała łysa cwana kuta.

 13. Konflikt tragiczny says:

  Sofokles popełnił kiedyś takie dzieło jak „Antygona”. Postawił w nim ważne pytanie: co jest wazniejsze: prawo Boże czy prawo ludzkie? Odpowiedział na to pytanie jednoznacznie, ukazując konsekwencje lekceważenia prawa Boga.
  Coraz częściej mówi się dzisiaj o wybuchu III wojny światowej. Oby ta tragiczna przepowiednia nie spełniła się. To co jednak obserwujemy coraz czesciej, to to, ze czlowiek człowiekowi wilkiem. POGARDA dla wiary, POGARDA dla prawa naturalnego, POGARDA dla rozumu- to się nie może skończyć dobrze. Człowiek nie może stawiać siebie ponad odwiecznym porządkiem. Nie może!

 14. Wolność? says:

  Ale co to jest wolność? Z chrześcijańskiej perspektywy wolność to czynienie dobra. Im więcej dobra, tym więcej wolności. Wolnosc wiaze sie z odpowiedzialnością. Wolność nierozerwalnie związana jest z rozumnosci człowieka. Wolność i rozum muszą isc w parze. Jedno z drugiego WYNIKA. Wolność wiąże się z miłością. „Kochaj i czyn co chcesz”
  Wolność to nie czynienie tego na co ma się ochotę.

 15. Punisher says:

  Prezydencik niespełna rozumu…

 16. Leon says:

  Nowakowski, niech ci starsi i mądrzejsi poopowiadają, jak funkcjonowała wiele lat kawiarnia Wrzos, wcześniej tzw. Pedałek na początku Tumskiej. Czy były tam akty przemocy, nienawiści…..?! Nie!!!
  Także nie wpisuj naszego miasta w te brednie o jakiejś nietolerancji, nienawiści itp.

 17. DW says:

  Srodowiska LGBT są agresywne???Ks.Łebkowski nie był agresywny?mam przyjaciól wśrod srodowisk LGBT.to są przyjaciele,mądrzy i pelni empatii lydzie.o czym Wy mówicie?w srodowisku seminarium ,w zakonach kiedyś się ukrywali,bo nie chcieli się ujawniać.ze strachu.ale czasy się zmieniły.od zarania dziejów istnieli geje i lesbijki.

 18. WTF says:

  Jakie marsze taki prezydent…

 19. anonim says:

  Czy Pan prezydent jako patron tego marszu poniesie pełną odpowiedzialność prawną za potencjalne ekscesy uczestników ? Środowiska LGBT już pokazały w Płocku (w kościele Sw Dominika) jak profanują, obrażają i jak bardzo są agresywne.

 20. toja says:

  nie myl pojec wolnocs

 21. Aleksander says:

  Uważam,że to dobra decyzja. A najbardziej mnie cieszy, że cała dyskusja odbywa się w kulturalny sposób. Pokazuje to klasę zarówno Pana Prezydenta, jak i sygnatariuszy listu.

 22. Malwina says:

  To nie jest prezydent

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU