Prezes PKN ORLEN: Dziś jest historyczny dzień

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W programie m.in.: Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek osobiście o połączeniu z Lotosem oraz o efektach negocjacji płacowych w ORLENIE. Dla fanów szczypiorniaka – nadzieje związane z Ligą Mistrzów.

List intencyjny Orlenu i Ministerstwa Energii
Minister Energii Krzysztof Tchórzewski oraz Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek podpisali 27 lutego list intencyjny w sprawie rozpoczęcia procesu przejęcia kontroli kapitałowej przez Orlen nad Grupą Lotos SA.

– Szanowni Państwo, dziś jest historyczny dzień dla grupy. Wiele lat mówiło się o synergii, o łączeniu, ale nikt nie miał do tej pory odwagi, by ten proces zacząć. Dzięki współpracy Pana Premiera Morawieckiego, Pana Ministra Tchórzewskiego, w przeciągu paru tygodni udało się nam. Dziś jest pierwszy krok. Dziś jest list intencyjny. Jest to proces konsolidacji branży paliwowej w Polsce. Jest to bardzo ważny proces – podkreśla Prezes Daniel Obajtek.

Jak dodał, ten proces powoduje synergię zakupową, ekonomiczną, techniczną. Spowoduje lepsze postrzeganie płockiego koncernu.

– Pragnę również Państwa zapewnić, że zarówno nasi pracownicy, jak i pracownicy Lotosu, jak i klienci, na tym procesie nie stracą – zaznaczył Prezes PKN ORLEN.

ORLEN najcenniejszą marką
Dziennik Rzeczpospolita publikuje co roku ranking najcenniejszych polskich marek. Od dekady na pierwszym miejscu znajduje się PKN ORLEN. W tym roku na podium obok płockiego koncernu znalazły się Biedronka i PKO BP.

Ranking najcenniejszych polskich marek “Rzeczpospolitej” ukazał się już po raz 14. Tegoroczne wyróżnienie dla PKN ORLEN odebrał Zbigniew Leszczyński, członek zarządu ds. sprzedaży.

– Nie jest tajemnicą, że obrona tytułu często jest znacznie trudniejsza, niż jego zdobycie. Wyróżnienie w tej edycji traktujemy również szczególnie wyjątkowo, bo traktujemy markę PKN ORLEN, ale również polską firmę Orlen jako wizytówkę polskiego biznesu. W tym miejscu chciałbym również podziękować wszystkim pracownikom całej grupy kapitałowej PKN ORLEN, bo to dzięki nim i dzięki ich zaangażowaniu możemy dalej skutecznie i dynamicznie rozwijać wiodącą markę nie tylko w wymiarze lokalnym, ale również w wymiarze międzynarodowym – powiedział podczas odbierania wyróżnienia Zbigniew Leszczyński.

Zakończone negocjacje płacowe
Jak co roku, w tym okresie odbywają się negocjacje płacowe w koncernie. Najważniejsze jest to, że zakończyły się sukcesem. Porozumienie płacowe przewiduje obligatoryjny wzrost wynagrodzeń zasadniczych od 1 kwietnia br. w kategoriach zaszeregowania 0-2 w wysokości 330 zł brutto, w kategoriach 3-5 w wysokości 300 zł brutto i w kategoriach zaszeregowania 6-7 w wysokości 180 zł brutto. ponadto, przewidziano uznaniowy wzrost wynagrodzeń o 50 zł brutto, a także wypłatę dwóch nagród świątecznych w łącznej wysokości 3500 zł brutto (po 1750 zł brutto każda).
Uzgodniono również wzrost miesięcznej składki podstawowej finansowanej przez Pracodawcę dla uprawnionych pracowników w ramach Pracowniczego Programu Emerytalnego o kwotę 20 zł do kwoty 200 zł, od dn. 1 marca 2018 r. Dodatkowo, jednorazowo zostaną zasilone pracownicze Karty Zakupowe kwotą 500 zł brutto do dnia 30 czerwca br.

Wolontariat w Anwilu
Idea wolontariatu pracowniczego w Anwilu zyskuje coraz więcej zwolenników. W samym tylko luty anwilowi wolontariusze zrealizowali już trzy projekty. Jednym z nich był kurs pomocy przedmedycznej dla dzieci ze szkoły podstawowej im. Długosza, zrealizowany w trakcie ferii zimowych.
Edukacyjny charakter miał też drugi projekt, realizowany przez wolontariuszy Anwilu, którzy zorganizowali pierwszoklasitom jednej z włocławskich szkół podstawowych wycieczkę do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Największą atrakcją była możliwość przeprowadzenia rozmaitych eksperymentów.
Ponadto, włocławscy wolontariusze pracowali przy remoncie starego pomieszczenia w szkole nr 3 na terenie Włocławka.

Spotkanie z prezesami spółek
W ostatnich dniach Prezes PKN ORLEN Daniel Obajtek odbył cykl spotkań z prezesami zarządów spółek z Grupy Kapitałowej. Głównym tematem rozmów była realizacja strategii, bieżąca sytuacja w spółkach, podsumowanie wyników oraz plany na najbliższy czas. Prezes zwrócił szczególną uwagę na znaczenie spójnej wiedzy w zarządzaniu poszczególnymi podmiotami. Takie spotkania będą stałym punktem w kalendarzu działań zarządu PKN ORLEN.

Zadbaj o swój sprzęt elektroniczny podczas zimy
Obszar informatyki PKN ORLEN przypomina o zaleceniach, związanych z przechowywaniem, transportowaniem i użytkowaniem sprzętu komputerowego podczas zimy. Pamiętajmy aby nie wystawiać urządzeń na długotrwałe działanie urządzeń w niskich temperaturach. Należy używać futerałów i specjalnych toreb, a po wejściu do pomieszczenia nie włączajmy od razu urządzenia, tylko poczekajmy kilkanaście minut, aż jego temperatura zrówna się z otoczeniem.

1% podatku – Twój dar serca
Trwa okres rozliczeniowy – zachęcamy do przekazywania 1% podatku dla fundacji ORLEN – Dar Serca. Każda złotówka zebrana w trakcie akcji trafia do dzieci, będących pod opieką rodzinnych domów dziecka. Dzięki zebranym środkom, fundacja może zorganizować dzieciom wakacje i ferie, podarować paczki świąteczne, dofinansować leczenie i rehabilitację, a także ufundować stypendia najzdolniejszym uczniom.

Liga Mistrzów – wciąż pozostaje nadzieja
Do Orlen Areny przyjechały Lwy z Rhein-Neckar Lowen. To był niezwykle ważny mecz dla płockiej drużyny, przedostatnie spotkanie w grupowej realizacji o punkty. Przebieg ostatnich dwóch spotkań piłkarzy ręcznych Orlen Wisły Płock w Lidze Mistrzów dawał nadzieję na korzystny wynik. Niestety, w Orlen Arenie dobrze było tylko do 40. minuty, później grali już mistrzowie Niemiec. Końcowy wynik w ogóle nie oddawał szans na zwycięstwo, jakie płocczanie mieli w pierwszej połowie.
Aby utrzymać się w 16-tce czołowych drużyn kontynentu, Orlen Wisła musi wygrać ostatni mecz z Vardarem Skopje. Drugi warunek to zwycięstwo Zagrzebia w meczu ze Szwedami. O ile to drugie jest możliwe, to wygrana płocczan ze zwycięzcą Ligi Mistrzów byłaby szczytem marzeń.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji