Prezes Obajtek w Płocku. Odwiedził zakład produkcyjny [AKTUALIZACJA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Prezes PKN Orlen przyjechał do Płocka. Daniel Obajtek odwiedził dziś teren Zakładu Produkcyjnego.

Jak podaje PKN Orlen, nowy sternik koncernu przyjechał dziś do Płocka. Spotkał się z pracownikami różnych obszarów zakładu. Zatrzymał się także przy krzyżu poświęconym przez Jana Pawła II w 2003 roku, w intencji połączenia ORLEN z Lotos.

– Wizyta wywołała duże zaskoczenie, a Prezes z każdą napotkaną osobą zamienił kilka słów – informuje biuro prasowe koncernu. – A było ich wiele, ponieważ Prezes Obajtek odwiedził pracowników biur i Zakładu Produkcyjnego z różnych obszarów firmy oraz służb wsparcia. Szczerość i otwartość ze strony Prezesa, z jaką spotkali się pracownicy jest nowym korporacyjnym standardem, który – jak podkreślił Daniel Obajtek – leży u podstaw umacniania zawodowych relacji międzyludzkich i przekłada się na jasne zasady współpracy między ambitnymi pracownikami i wymagającym pracodawcą – dodają w Orlenie.

Prezes udał się także do miejsca w Centrum Administracyjnym, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa i krzyż, który w listopadzie 2003 roku poświęcił papież Jan Paweł II w intencji połączenia PKN ORLEN z Grupą Lotos.

– Kiedy dowiedziałem się, że w Płocku jest takie miejsce, uznałem, że w obliczu zapadających decyzji chcę je zobaczyć. Koncepcja połączenia PKN ORLEN i Grupy LOTOS jest obecna w sferze gospodarczej od długiego czasu, a takie symboliczne miejsca tu w Płocku i w Gdańsku są na to niezbitym dowodem. Dlatego też jesteśmy pełni determinacji, aby ten proces sprawnie i skutecznie przeprowadzić – powiedział Prezes Daniel Obajtek.

Następnie odwiedził teren Zakładu Produkcyjnego, w tym pracowników na sterowni Reformingu VI/HONu VII oraz Bloku Hydrokarakingów i Zakładowej Straży Pożarnej.

– Doceniam wysiłek naszych pracowników i jego efekty, które przekładają się na realizację Strategii ORLENU. Osiąganie jej celów wymaga zaangażowania i konsekwencji w podejmowanych działaniach. Cieszę się, że pracownikom nie są obce takie cechy jak profesjonalizm i skuteczność, ponieważ są one ważne także i dla mnie. Wszyscy musimy wymagać od siebie wykonywania obowiązków na najwyższym poziomie – dodał Prezes PKN ORLEN.

Podziel się:

3 komentarze

  1. Czy ja potrafię czytać ze zrozumieniem?
    Krzyż w intencji połączenia dwóch spółek prawa handlowego poświęcony przez Przywódcę Kościoła Katolickiego??

  2. no to terazy wystarczy, aby po polaczeniu przenieść siedzibę do Gdanska lub Warszawy, a wtedy Płock popłynie ze swoimi długami….bo podatki będą odprowadzane do innego miasta

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji