Prawdziwie królewskie zakończenie sezonu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W niedzielnym meczu, przy zmiennej i niezbyt przyjaznej aurze, piłkarki KS Królewscy Płock zagrały iście po królewsku.

Niedzielny mecz Królewskich ze Żbikiem Nasielsk był ostatnim w rundzie jesiennej sezonu. Zamknął 9. kolejkę III Ligi Mazowieckiej Kobiet. Płocczanki z 16 punktami plasują się na 4. miejscu w ligowej tabeli.

– To nie było łatwe spotkanie dla Królewskich – komentuje Adam Blidzewski, prezes zarządu KS Królewscy Płock. – W niebezpiecznych momentach nasielszczanki nie przebierały w środkach i wybijały piłkę poza boisko. Gdy wydawało się, że obie drużyny zejdą do szatni z zerowym dorobkiem, sędzia podyktował rzut wolny za zagranie ręką w pobliżu pola karnego Żbika. Daria Kusa dośrodkowała piłkę w stronę bramki, wbiegające zawodniczki zdezorientowały bramkarkę gości i futbolówka znalazła się w siatce – wyjaśnia.

Po zdobytej bramce, Królewskie ze zdwojoną siłą walczyły z przeciwniczkami. W 55. minucie, na skutek błędu nasielszczanek, sędzia podyktował rzut karny. Tę okazję pewnie wykorzystała Daria Kusa. To był przełomowy moment meczu, po którym stało się jasne, że przyjezdnym będzie już bardzo trudno odrobić stratę.

Mimo przeprowadzonych zmian przez trenera Żbika, płocka drużyna dobrze broniła swojego pola. Choć w przedostatniej minucie przeciwniczki dały prawdziwy pokaz wysokiego kunsztu gry, Marta Hućko skutecznie zażegnała niebezpieczeństwo.

– Zdobyliśmy ostatnie 3 punkty w tej rundzie, z czego jestem bardzo zadowolona – mówi Daria Kusa (pomocniczka). – Nie był to najłatwiejszy mecz, ale razem pokazałyśmy, że jesteśmy silne. Stworzyłyśmy dużo dobrych akcji, choć szkoda że strzeliłyśmy tak mało bramek. Teraz czeka nas przerwa, dużo ciężkiej pracy na poprawę umiejętności, głównie indywidualnych i skorygowanie błędów – podsumowuje.

Skutkiem pięknej gry pomiędzy KS Królewscy Płock – MLKS Żbik Nasielsk jest wynik 2:0 dla płocczanek. Obydwie bramki wbiła Daria Kusa.

KS Królewscy Płock: Marta Hućko, Olga Kamińska (70. Julia Korga), Daria Przybysz, Ania Wojtkowska, Kinga Sławińska (73. Oliwia Kasiura), Klaudia Łyzińska (60. Wiktoria Wiączek), Daria Kusa, Klaudia Stradomska (K) (73. Julia Nowak), Aleksandra Kujawska (70. Wiktoria Zielińska), Dominika Janicka (45. Natalia Borowska), Julia Mikołajewska (55. Aleksandra Synowiec)

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji