Pracowity maj dla UKS Eljot Płock

Dla UKS Eljot miesiąc maj rozpoczął się bardzo pracowicie: Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów, Ogólnopolski Turniej Judo o Puchar Wójta Gminy Bielsk oraz Otwarte Mistrzostwa Kutna w judo sprawiły, że płocki klub wrócił do naszego miasta z naręczem medali.

13 maja br. odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Kutna w judo. Klub ELJOT PŁOCK w Kutnie reprezentowało trzech zawodników. W kategorii do 36 kg brązowy medal zdobył Jakub Piotrowski. W pojedynkach grupowych startowało dziesięciu zawodników. Kuba wygrał trzy walki i przegrał jedną. To pozwoliło mu zająć trzecie miejsce.

W kategorii do 39 kg Mateusz Kalwas nie miał sobie równych i wygrał 5 walk, wszystkie przed czasem. Godne uwagi jest to, że Mateusz został uznany za najlepszego zawodnika Turnieju. Kuba Wołowiec odpadł w walkach eliminacyjnych (doznał kontuzji w pierwszej walce), ale walczył do końca i nie poddał walki.

Biorąc pod uwagę, że turniej stał na wysokim poziomie, zawodnicy Eljot Płock walczyli dzielnie i wypadli bardzo dobrze. Bardzo silne okazały się ekipy szczególnie z Łodzi, Sochaczewa, Łowicza i innych miast z okręgu łódzkiego. Godne uwagi jest to, że zarówno Mateusz Kalwas, jak i Kuba Piotrowski, wystąpili po niedawno przebytych kontuzjach.

W Ogólnopolskim Turnieju Judo o Puchar Wójta Gminy Bielsk, które odbyły się 6 maja wystartowali kolejni zawodnicy UKS Eljot Płock. Po sukcesach na arenie ogólnopolskiej i brązowym medalu Mistrzostw Polski Patryka Cieślaka, przyszła pora na sprawdzian najmłodszych zawodników UKS Eljot Płock. W towarzyskim turnieju Judo płocczanie zdobyli 24 medale: 11 złotych, 10 srebrnych i 3 brązowe.

Medale dla klubu w turnieju zdobywali: Dominika Berner, Sandra Pietrak, Michałek Franek, Stasiak Marcel, Bielska Oliwia, Michalina Zalewska, Zalewski Jędrzej, Gutkowski Jan, Karolina Dolna, Augustyniak Natalia, Wiśniewski Damian, Kordian Januszewski, Pawlata Kuba, Jaś Chmurzyński, Augustyn Maciej, Gralewski Gabryś, Wołowiec Kuba, Pietrzak Klaudia, Stawicki Filip i Olenderek Szymon.

W Poznaniu 1 i 2 maja odbywały się natomiast Mistrzostwa Polski Juniorek i Juniorów. Patryk Cieślak startujący w kategorii wagowej plus 100 kg, zdobył brązowy medal. Jest to jeden z dwóch płockich medali, które sięgają do rangi ogólnopolskiej w 2017 roku.