Poznań pokonany, Furman zaatakował!

Tym razem Wisła Płock nie sprawiła zawodu swoim kibicom. W drugim meczu tego sezonu pokonała Lecha Poznań 1:0, po strzale Dominika Furmana. To pierwsze zwycięstwo z poznańską drużyną od 11 lat.

Płoccy kibice z nadzieją czekali na ten mecz. Jednak początek nie nastrajał pozytywnie. Przez pierwsze piętnaście minut nie działo się na boisku przy ul. Łukasiewicza w Płocku zbyt dużo. Dopiero strzał Arkadiusza Recy dał nadzieję, na przełamanie złej passy. I chociaż bramkarz poznaniaków, Jasmin Buric, odbił piłkę na rzut rożny, to od tego momentu gra jakby się ożywiła. Swojego szczęścia próbował jeszcze Przemysław Szymiński, niestety, i on chybił.

W 19. minucie Nafciarze ponownie mieli okazję do zyskania przewagi. Jednak akcję Dominika Furmana w nieprzepisowy sposób zatrzymał Rafał Janicki, za co sędzie wręczył mu żółtą kartkę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowo.

Druga część spotkania rozpoczęła się bardzo agresywnym faulem na Arkadiuszu Recy, za co czerwoną kartkę i nakaz opuszczenia boiska otrzymał kapitan gości Abdul Aziz Tetteh. Wiślacy zyskali więc grę w przewadze, co próbował wykorzystać, nieudanie, Kamil Biliński. W końcu, w 66. minucie, stało się – po strzale Dominika Furmana, Wisła Płock prowadziła 1:0. Ten wynik utrzymał się już do końca meczu.

Kolejne spotkanie Nafciarzy już w niedzielę, 30 lipca, o godzinie 15.30. Płocczanie zmierzą się z Arką Gdynia w meczu wyjazdowym.

Wisła Płock – Lech Poznań 1:0 (0:0)
Dominik Furman 66′

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 25. Przemysław Szymiński, 17. Damian Byrtek, 95. Patryk Stępiński – 6. Damian Rasak, 8. Dominik Furman – 9. Arkadiusz Reca (85, 7. Nico Varela), 18. Piotr Wlazło (25, 45. Mikołaj Lebedyński), 10. Giorgi Merebashvili (73, 11. Paul Pîrvulescu) – 19. Kamil Biliński.

Lech Poznań: 1. Jasmin Burić – 2. Robert Gumny, 26. Rafał Janicki, 66. Emir Dilaver, 22. Volodymyr Kostevych – 5. Abdul Aziz Tetteh, 86. Radosław Majewski – 92. Deniss Rakels (60, 6. Łukasz Trałka), 18. Mihai Răduţ, 16. Mario Šitum (60, 7. Maciej Gajos) – 14. Nicki Bille Nielsen (60, 32. Christian Gytkjaer).

Żółte kartki: Reca, Stępiński, Lebedyński, Rasak – Janicki.
Czerwona kartka: Tetteh – w 49. minucie za brutalny faul na Recy.
Sędzia: Paweł Gil (Lublin).
Widzów: 6 511.

źródło: Wisła Płock