REKLAMA

Pożegnamy uznanego płockiego wioślarza…

REKLAMA

W miniony piątek zmarł Grzegorz Stellak, który w młodości pięciokrotnie zdobył tytuł mistrza Polski w wioślarstwie. Ostatnie pożegnanie odbędzie się 22 listopada.

Grzegorz Stellak zmarł 17 listopada w wieku 72 lat, o czym poinformował jego syn, Tomasz. Wioślarz pochodził z Płocka, a w młodości był zawodnikiem Zawiszy Bydgoszcz oraz Budowlanych Płock. Pięciokrotnie wywalczył tytuł mistrza Polski w wioślarstwie. W 1975 roku zdobył srebrny medal w dwójce ze sternikiem (jego partnerem był Ryszard Stadniuk) podczas mistrzostw świata w Nottingham. Pięć lat później, w 1980 roku zdobył brązowy medal igrzysk olimpijskich w Moskwie w czwórce ze sternikiem.

PowiązaneTematy

Nawet po zakończeniu kariery Grzegorz Stellak pozostał wierny wioślarstwu. Był trenerem, prezesem Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, a także członkiem zarządu Polskiego Związku Towarzystw Wioślarskich. Jego działalność została uhonorowana w 2009 roku, kiedy otrzymał tytuł Płocczanina Roku.Uroczystości pogrzebowe śp. Grzegorza Stellaka odbędą się 22 listopada br. o godz. 12 w Kościele Parafialnym w Zakrzewie, po czym nastąpi odprowadzenie urny z prochami do grobu na cmentarz miejscowy.

Redakcja PetroNews składa wyrazy współczucia rodzinie i bliskim Zmarłego.

śp. Grzegorz StellakREKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 3

 1. NN says:

  [ • ] Żegnaj na tym świecie.

  • Anonim says:

   Gdzie mój komentarz????????
   Bóbr.
   Kolega Mirek.
   To ja go namówiłem do wioślarstwa,

 2. Tak smutno says:

  Niedawno R.Jedliński. Teraz G.Stellak. Ikony naszego sportu. Medaliści wielkich imprez. Tak smutno. Niech spoczywają w spokoju. Amen

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU
 • %d bloggers like this: