Pożar w gminie Gąbin. Ktoś podpalił trawę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W niedzielę strażacy z OSP w Słubicach otrzymali wezwanie do pożaru. Okazało się, że paliły się trawy na obszarze ponad 1 hektara.

Do pożaru doszło 23 kwietnia w godzinach południowych.

– Otrzymaliśmy informację od jednego z mieszkańców gminy, o dużej ilości dymu w okolicach miejscowości Wiączemin Polski i Wiączemin Nowy – informują strażacy z OSP Słubice. – Był on jednak zbyt daleko, aby sprecyzować miejsce i rodzaj zdarzenia. Informacja taka przekazana została do MSK w Płocku, skąd otrzymaliśmy dyspozycję wyjazdu – tłumaczą.

Jak się jednak okazało, płonęły trawy nie w Wiączeminie, a w Troszynie Polskim (gmina Gąbin). Obszar objęty pożarem był dość znaczny, płonął ponad hektar terenu. – Ogień był zduszany przy pomocy tłumic oraz dwóch linii gaśniczych. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp GBM Star 29 z OSP Łaziska, który został zadysponowany jako wsparcie – informuje OSP Słubice.

Strażacy ostrzegają jednocześnie, że wypalanie traw jest bezwzględnie zabronione! Jest to również bardzo niebezpieczne i może doprowadzić do zagrożenia życia, zdrowia lub mienia. Warto zachować rozwagę.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji