Powstała książka o płockich ulicach – możecie ją wygrać! [KONKURS ZAKOŃCZONY]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Każdego dnia przemierzamy w Płocku znajome ulice. Znamy ich rozkład, miejsce, ale czy tak naprawdę wiemy o nich wszystko? Czy znamy pochodzenie ich nazw? Pewnie niewielu zgłębiło tę tajemnicę. Piotr Gryszpanowicz postanowił odkryć ją na nowo. Przez lata zbierał materiał, który pozwolił mu napisać jedyną taką książkę, mieszczącą w sobie cały Płock. “Leksykon Nazw Płockich Ulic” to prawdziwa encyklopedia dla tych, którzy wciąż są ciekawi naszego miasta i pragną zgłębiać wiedzę na jego temat. Możecie ją wygrać w naszym konkursie.

Już jutro, 14 lipca, w Płockim Towarzystwie Naukowym odbędzie się oficjalna premiera książki Piotra Gryszpanowicza. Nie jest to zwykła publikacja. To historia nazewnictwa każdej płockiej ulicy, ronda, placu czy nawet mostu. Wszystkie materiały zostały oparte na zachowanych uchwałach Rad Miejskich, analizach wielu dawnych map, przewodników oraz, będącej ważnym źródłem informacyjnym, płockiej prasy.

Wszyscy mieszkańcy Płocka będą mogli odkryć na nowo tajemnicę swojego miasta. W Płocku żyjemy każdego dnia, ale jednak wciąż tak mało o nim wiemy. Piotr Gryszpanowicz postanowił dotrzeć do tajemnic historii i stworzyć książkę, która pozwoli nam nieco inaczej spojrzeć na płockie ulice. Zbieranie materiału źródłowego trwało długo, ale było warto! Jutro książka ujrzy światło dzienne.

Warto wspomnieć, że Piotr Gryszpanowicz (były dyrektor płockiego MZD) jest mgr inż. budownictwa, absolwentem Politechniki Warszawskiej. Z zamiłowania i pasji zajmuje się głównie problematyką przemian komunikacyjnych w Płocku, opierając się na ujęciach historycznych i współczesnych. Jest autorem wielu publikacji i odczytów z tej dziedziny. Można śmiało powiedzieć, że “Leksykon Nazw Płockich Ulic” jest jedną z jego największych prac.

14 lipca każdy, kto tylko będzie chciał spotkać się z autorem i zakupić książkę, będzie miał ku temu okazję. Spotkanie z Piotrem Gryszpanowiczem i promocja jego książki odbędzie się w Płockim Towarzystwie Naukowym o godzinie 17.

Konkurs [ZAKOŃCZONY]

A dla tych, którzy chcą mieć na własność publikację, mamy specjalną niespodziankę – konkurs. Do wygrania są trzy egzemplarze “Leksykonu Nazw Płockich Ulic”.

Aby je zdobyć, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: Od czego pochodzi nazwa ulicy Tumskiej?

Na wasze odpowiedzi czekamy do jutra, 14 lipca, do godziny 12 pod adresem redakcja@petronews.pl. Wygraną otrzymają trzy pierwsze osoby. Rozpatrywane będą tylko zgłoszenia, zawierające imię i nazwisko. Zwycięzców o wygranej poinformujemy w wiadomości mailowej.


Dziękujemy za mnóstwo zgłoszeń do konkursu – wszyscy znaliście prawidłową odpowiedź. Najszybsi byli:

  • Beata Małecka
  • Krzysztof Owsik
  • Małgorzata Rzepnikowska.

Gratulujemy!

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji