Powstaje kopia fortepianu Chopina. Jak wygląda?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Jak wygląda fortepian Chopina, na którym uczył się polski kompozytor? Zobaczycie to w najnowszym pakiecie wieści z płockiego koncernu, w którym również spotkanie Prezesa PKN ORLEN z pracownikami, święto branży chemicznej czy porozumienie PERN i PKN ORLEN.

Z wizytą w siedzibie w Płocku
Wizyta wywołała duże zaskoczenie, a Prezes z każdą napotkaną osobą zamienił kilka słów. A było ich wiele, ponieważ Prezes Obajtek odwiedził pracowników biur i Zakładu Produkcyjnego z różnych obszarów firmy oraz służb wsparcia. Szczerość i otwartość ze strony Prezesa, z jaką spotkali się pracownicy jest nowym korporacyjnym standardem, który – jak podkreślił Daniel Obajtek – leży u podstaw umacniania zawodowych relacji międzyludzkich i przekłada się na jasne zasady współpracy między ambitnymi pracownikami i wymagającym pracodawcą.

Prezes udał się także do miejsca w Centrum Administracyjnym, gdzie znajduje się tablica pamiątkowa i krzyż, który w listopadzie 2003 roku poświęcił papież Jan Paweł II w intencji połączenia PKN ORLEN z Grupą Lotos.

Następnie odwiedził teren Zakładu Produkcyjnego, w tym pracowników na sterowni Reformingu VI/HONu VII oraz Bloku Hydrokarakingów i Zakładowej Straży Pożarnej.

30 lat Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego
Polska Izba Przemysłu Chemicznego to instytucja, która reprezentuje branżę chemiczną wobec organów państwowych oraz organizacji międzynarodowych. Zrzesza zaś najważniejsze firmy sektora, a wśród nich PKN ORLEN.

Polska Izba Przemysłu Chemicznego obchodziła właśnie swoje 30-lecie – organizacja powstała w 1988 roku. Jej główne cele działalności wyraźnie zmieniały się na przestrzeni trzech dekad.

– Idea powstania wówczas przemysłu chemicznego to także idea zbudowania dużej siły, głosu dla sektora chemicznego, który w tamtych czasach zmagał się z wieloma trudnościami – powiedział Tomasz Zieliński, Prezes Zarządu Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

– Przede wszystkim, najważniejszą rolą tej organizacji to jest budowanie lobbingu i wspólnego głosu przemysłu chemicznego tak, ażeby był słyszany zarówno przez polityków, jak i senatorów, posłów, tych, którzy tworzą polskie prawo. Dzięki temu prawu, mamy odpowiednie środowisko, aby funkcjonować i rozwijać się – wyjaśnił Krystian Pater, Członek Zarządu PKN ORLEN ds. Produkcji, wiceprzewodniczący Rady Izby.

Produkcyjny jubileusz Anwilu
Dokładnie 35 lat temu w spółce z Grupy Kapitałowej PKN ORLEN po raz pierwszy w Polsce wyprodukowano polichlorek winylu, czyli PCV. Anwil do dziś jest jedynym wytwórcą tego polimeru w Polsce, a pod względem mocy produkcyjnej, plasuje się na 6. miejscu na starym kontynencie i na 2. w jego środkowo-wschodniej części.

Porozumienie PERN i PKN ORLEN
PERN i PKN ORLEN zawarły porozumienia, dotyczące realizacji rządowej polityki dla infrastruktury logistycznej w sektorze naftowym, które mają na celu wzmocnienie infrastruktury przesyłowej oraz bezpieczeństwo energetyczne kraju.
W ramach umów, PERN zobowiązał się do budowy nowego odcinka rurociągu, pomiędzy Boronowem a Trzebinią oraz zwiększenie możliwości dostaw rurociągowych paliw w kierunku Warszawy. Równocześnie firmy uzgodniły modernizację i rozbudowę infrastruktury przesyłowej ropy naftowej pomiędzy podziemnymi magazynami ropy i paliw w Górze a rafinerią w Płocku.

Targi dla przyszłych inżynierów
6 marca na Stadionie Narodowym odbyły się Absolvent Talent Days – największe Targi Pracy i Praktyk w Polsce. Oczywiście, był n anim obecny Orlen, podobnie jak 13 marca na terenie Politechniki Warszawskiej, gdzie studenci uczelni technicznej wzięli udział w Inżynierskich Targach Pracy. Uznali oni PKN ORLEN za najlepszego pracodawcę i przyznali pierwsze miejsce w plebiscycie oraz tytuł “Pracodawca dla inżyniera”.

Savoir-vivre na co dzień
Z okazji Dnia Kobiet, w Anwilu odbyły się warsztaty “Savoir-vivre na co dzień”, czyli jak być damą w każdej sytuacji. Pewność siebie, swoboda i klasa – to cechy, które przydają się zarówno w biznesie, jak i w prywatnym życiu. Ich rozwinięcie było celem zajęć, które prowadziła jedna z najlepszych w Polsce ekspertek od etykiety.

Pierwszy Fortepian Chopina
17 marca w Teatrze Wielkim Operze Narodowej odbędzie się Koncert Galowy “Warszawski Fortepian Chopina”, prezentacja pierwszej współczesnej kopii fortepianu chopinowskiego Fryderyka Buchholtza.
Powstała ona dzięki PKN ORLEN, a sam koncert będzie symbolicznym przywołaniem pierwszego prawykonania koncertu fortepianowego F-mol z 1830 roku. Na tym instrumencie nastoletni Fryderyk Chopin tworzył swoje pierwsze wielkie kompozycje.
Patronem koncertu jest PKN ORLEN, mecenas Narodowego Instytutu Chopina.

ORLEN Handball Mini Liga
ORLEN Handball Mini Liga to rozgrywki piłki ręcznej dla dzieci, które są uczniami podstawówek i reprezentują własne szkoły w weekendowych turniejach, które mają być okazją do znalezienia przyszłych, profesjonalnych sportowców, zawodników płockiego klubu. Właśnie trwa 11. edycja ORLEN Handball Mini Liga.

Tym razem przyszedł czas na uczniów klas czwartych. 240 amatorów piłki ręcznej z Płocka, Bodzanowa, Radzanowa, Sierpca, Słubic, Węgrowa, Zawidza Kościelnego, Wyszyny, Łącka, Łęgu Probostwa rywalizowały w progach Gimnazjum nr 8 w Płocku.

Od samego początku z ORLEN Handball Mini Liga jest PKN ORLEN, jako sponsor tytularny.

– Jesteśmy szczęśliwi, że taka inicjatywa powstała 11 lat temu – powiedziała Wioletta Kulpa, kierownik działu sponsoringu społecznego i CSR PKN ORLEN. – Mamy możliwość otwarcia kolejnej edycji, startuje łącznie ponad dwieście uśmiechniętych buziek, dzieci, które z dużym entuzjazmem i chęcią przychodzą na treningi, chętniej, niż na inne zajęcia. Cieszę się, że jest to element odciągnięcia dzieci od komputerów – dodała Wioletta Kulpa.

Kontynuacja edycji już w najbliższą niedzielę, 18 marca, a finał czwartoklasistów planowany jest 18 czerwca.

Ligowe punkty po koronie
To był szczęśliwy wieczór dla kibiców piłki nożnej na stadionie Wisły Płock. Biorąc pod uwagę stawkę meczu, kibiców nie było zbyt wielu, ale ponad 4 tys. osób zobaczyło wygrany mecz z Koroną Kielce, co zespołowi Jerzego Brzęczka daje duże szanse na zakończenie rundy zasadniczej w górnej połowie tabeli.
Zwycięstwo 2:0 to po części zasługa trenera Wisły, który… nie założył tym razem czapki, przynoszącej pecha w poprzednich meczach. Oczywiście, patrząc na to żartobliwie.
Kolejny mecz Wisła rozegra na stadionie Śląska Wrocław w niedzielę, 18 marca, o 15.30.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji