Powitanie godne mistrzów. SKF Wisła Płock na podium najważniejszego światowego turnieju

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W niedzielny wieczór, około godziny 23 przed Orlen Arenę podjechał autobus z młodymi zawodnikami Wisły, którzy na Partille Cup w Göteborgu zajęli trzecie miejsce w rywalizacji szczypiornistów do 16 lat. Koledzy, rodzice i fani zgotowali im iście królewskie powitanie.

Takiej fety nie powstydziliby się zwycięzcy turnieju. Tuż po godzinie 23 na parkingu przed Orlen Areną zebrała się grupa 50 osób – rodziców, znajomych i przyjaciół zwycięskiej drużyny. Gdy na horyzoncie pojawił się autobus z zawodnikami, wszyscy z niecierpliwością machali flagami i przygotowywali butelki szampana. Drużyna została powitana gromkimi brawami i okrzykami – dziękujemy! Młodzi piłkarze ręczni oraz sztab szkoleniowy nie kryli zdziwienia przygotowaną przez kibiców niespodzianką.

– Jestem bardzo zadowolony z chłopaków, dali z siebie wszystko, ale niedosyt jednak pozostaje, bo zawsze stawiamy sobie najwyższe cele – powiedział trener Michał Królikowski.

Niedosyt odczuwali także zawodnicy, którzy zmęczeni udawali się do domów.

– Najtrudniejszy był ostatni mecz, bo przeciwnik był bardzo wymagający – mówił Jakub Truszkowski, zawodnik SKF Wisły Płock.

Płocczanie doszli aż do półfinału prestiżowego turnieju, w którym wzięło udział ponad 1000 drużyn z całego świata w kategoriach od 10 do 21 lat. Wisła Płock rywalizowała w grupie do lat 16. Zawodnicy pewnie zwyciężyli we własnej grupie i w kolejnym etapie rozgrywek nie dali szans zespołowi z Czech oraz Szwecji. W zaciętym meczu o czołową czwórkę turnieju, płocczanie zmierzyli się z drugim szwedzkim zespołem i zapewnili sobie awans półfinału. Tu, niestety, musieli uznać wyższości rywali z Lugi HF.

Warto podkreślić, że był to zarazem pierwszy przegrany mecz Polaków w całym turnieju. W Partille Cup nie ma meczu o trzecie miejsce, zdobyli je wspólnie SKF Wisła Płock i Skanela IF.

W najbliższym czasie młodych zawodników czeka obóz we Władysławowie, podczas którego przygotowywać się będą do sezonu. W przyszłym roku zawodnicy powalczą o mistrzostwo Polski.

Skład SKF Wisła Płock tworzą: Michał Królikowski, Igor Adamski, Mateusz Ziemiński, Krzysztof Młodziejewski, Wiktor Jankowski, Maciej Witkowski, Dawid Lemanowicz, Dominik Rychliński, Mateusz Truszkowski, Jakub Truszkowski, Jakub Więckowski, Krystian Matusiak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Podziel się:

1 komentarz

  1. Tylko jak zwykle zawodnicy z Płockich drożyn sportowych ubrani jak cyganie.
    Sprzęt w którym grali każy od innego kompletu, nawt koszulek, czy dresów wyjściowych nie mieli.

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji