Potrzebne jest jedzenie, odzież, pieluchy… Ruszyła Szlachetna Paczka

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pani Anna* nagle została sama z trójką dzieci. Jej mąż trafił na rok do zakładu karnego za sprawę sprzed wielu lat, jeszcze zanim go poznała. Nagle straciła jedynego żywiciela rodziny. Utrzymuje się z zasiłków. To tylko jedna z rodzin, której pomaga w tym roku Szlachetna Paczka. Jedna z wielu, której możecie pomóc.

27-letniej pani Annie, mamie trójki dzieci: Magdy* (11 l.), Macieja* (6 l.) i Julii* (2 l.), w jednej chwili świat zawalił się na głowę. Jeszcze do niedawna wraz z mężem wiedli spokojne i szczęśliwe życie, pan Łukasz* pracował i utrzymywał rodzinę. Do czasu, kiedy dostali zawiadomienie z sądu o nierozwiązanej sprzed lat sprawie pana Łukasza (pani Anna jeszcze wtedy nie znała męża).

Niedługo po tym sprawa i wyrok – rok kary więzienia. Pani Anna przyznaje, że załamała się. Dzieci musiały rozstać się z tatą, a ona nagle musiała utrzymać całą rodzinę. Obecnie utrzymują się z zasiłków i programu 500+, po odliczeniu opłat za mieszkanie na życie zostaje 148 zł na osobę miesięcznie…

Ale kobieta nie poddaje się. Ma plan na dalsze życie – chce podnieść swoje kwalifikacje poprzez kursy przedsiębiorczości i założyć w przyszłości własną działalność – salon kosmetyczny, co jest jej wielką pasją. Na szczęście dzieci dają jej dużo siły i pociechy, bardzo dobrze radzą sobie w szkole. Najstarsza córka, Magda, gra w piłkę ręczną i z tym wiąże swoją przyszłość, a syn, Maciej, jest wielkim pasjonatem piłki nożnej. Dzieci bardzo tęsknią za tatą, jednak cała rodzina wierzy, że po jego powrocie ich sytuacja się polepszy.

Do tego czasu jednak potrzeby są duże. Najbardziej brakuje żywności oraz odzieży dla dzieci. Proszą również o środki czystości, a szczególnie o pieluchy jednorazowe, bo to dla rodziny duży wydatek.

Pomóc im chcą Marcin Mroziewicz i Maja Skrzyńska, którzy wzięli na siebie ciężar przygotowania jak największej ilości potrzebnych rodzinie rzeczy. Jakich? Jest tego cała lista.

Żywność trwała
Podstawowe produkty żywnościowe:
– Herbata,
– Kasza,
– Cukier,
– Konserwy mięsne,
– Kawa,
– Makaron,
– Olej,
– Konserwy rybne,
– Ryż,
– Mąka,
– Dżem,
– Warzywa w puszkach.
Produkty dla niemowląt
– soczki dla dzieci
– płatki śniadaniowe (czekoladowe, kukurydziane)
– kakao
– budyń
– kisiel
Środki czystości i artykuły higieniczne
– Proszek do prania,
– Płyn do mycia naczyń,
– Mydło/żel myjący,
– Pasta do zębów,
– Płyny czyszczące,
– Szampon,
– Szczoteczka do zębów
– Artykuły dziecięce: pieluszki jednorazowe (7-18 kg), pasta do zębów i szczoteczki dla dzieci, chusteczki nawilżane, oliwka.
ODZIEŻ I OBUWIE
Odzież:
1) Kobieta – zimowe/przejściowe, kurtka/spodnie/bluzka/bluza, 148-150, szczupła, kolory -niebieski, różowy, fiolet, szary
2) Mężczyzna – zimowe/przejściowe kurtka/bluzka/spodnie/bluza, 116-122, normalna, kolor -niebieski, szary
3) Kobieta – zimowe/przejściowe, kurtka/spodnie/bluzka/bluza/sukienka, 92-98, szczupła, kolor – różowy, szary
Obuwie:
1) K – zimowe/przejściowe kozaki/sportowe rozmiar 36 kolory-czarny, karmel, biały
2) M – zimowe/przejściowe kozaki/trapery/sportowe rozmiar 28
3) K – zimowe/przejściowe kozaki/sportowe, rozmiar 23
Materiały szkolne
– Zeszyty,
– Farbki,
– Papier kolorowy,
– Plecak,
– Bloki,
– Klej,
– Nożyczki,
– Przybory do pisania,
– Kredki,
– Plastelina,
– Piórnik
– Inne: teczki, mazaki
Wyposażenie mieszkania
– Ręczniki,
– Pościel
– łóżko (wersalka) – ponieważ obecna się zepsuła, nie można na niej spać (może być używana)
Szczególne upominki
– Magda – piłka do gry w piłkę ręczną
– Maciej – piłka do gry w piłkę nożną,
– Julia – zabawka myszka Miki/Minnie
– Anna – szminka (delikatny kolor).

Pomocnicy Szlachetnej Paczki już pozyskali część rzeczy. – Serdecznie dziękujemy za finansowe wsparcie Przedsiębiorstwu Usług Technicznych Peri S.C. Marek Duczyński i Spółka, Firmie Instalacyjno Sanitarnej MALARA s.c., Przedsiębiorstwu Inżynierii Sanitarnej sp. z o.o, a także panu Grzegorzowi Niemiec, dzięki któremu mamy piłki dla dzieci – mówi Marcin Mroziewicz.

Zbiórka potrwa do 3 grudnia. Jeśli macie coś z rzeczy, wymienionych w liście rodziny, możecie je zostawiać w firmie Itsfix przy ul. Antolka Gradowskiego 3a (budynek firmy Fortum). Możecie także wspomóc rodzinę finansową – na ten cel płocki WOPR udostępnił swoje konto:

Bank PKO SA
10-1240-3174-1111-0010-4296-6918
Rejonowe Płockie WOPR, ul. Wyszogrodzka 1a, 09-402 Płock
koniecznie tytułem: Szlachetna paczka

Uwaga: dla zachowania anonimowości, imiona członków rodziny mogły zostać zmienione

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji