REKLAMA

Potrącił 9-latka na ścieżce rowerowej, bo chciał ominąć samochód

REKLAMA

Jednym z najniebezpieczniejszych manewrów wykonywanych przez piratów drogowych jest omijanie samochodów, które zatrzymują się, aby przepuścić pieszych. W poniedziałek doszło do wypadku właśnie w takiej sytuacji.

12 sierpnia o godzinie 14.50 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ul. Otolińskiej z Trasą Mazowieckiego. Młody kierowca ominął samochód, który zatrzymał się przed przejazdem dla rowerzystów i potrącił dziecko na rowerze.

– Policjanci wykonujący czynności na miejscu ustalili, że kierujący peugeotem, podczas omijania pojazdu, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa przejazdu rowerzystom na przejeździe dla rowerzystów, uderzył w 9-letniego chłopca, poruszającego się rowerem pod opieką rodzica – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowy KMP w Płocku.

Na szczęście chłopiec nie odniósł poważniejszych obrażeń. W związku ze spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali prawo jazdy 21-letniemu kierowcy oraz skierowali wniosek o jego ukaranie do sądu.

– Przypominamy! Kierującemu pojazdem zabrania się omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu czy rowerzyście na przejeździe dla rowerzystów. Mandat w kwocie 500 zł i 10 pkt karnych to najmniejsza kara, jaką kierowca może ponieść za popełnienie tego wykroczenia. Bardzo często takie zachowanie doprowadza do poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, dlatego też policjanci będą stanowczo reagować na tego typu wykroczenia – podkreśla mł. asp. Marta Lewandowska.Zdjęcie przesłane przez czytelnika

Tego dnia doszło w sumie do 8 kolizji, z czego połowa miała miejsce na terenie powiatu.

12 sierpnia policjantom z Komendy Miejskiej Policji w Płocku zgłoszono także dwie kradzieże. Do pierwszego zdarzenia miało dojść między 9 a 12 sierpnia. Złodzieje włamali się do pomieszczeń firmy przy ul. Sienkiewicza i ukradli elektronarzędzia o łącznej wartości ponad 2 tys. zł.

Policjanci otrzymali również zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego z budynku firmy, mieszczącej się przy ul. Kostrogaj w Płocku. Wartość strat oszacowano na 1,5 tys. zł.

Gdzie radar?

12 sierpnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego będą pełnić służbę w radiowozie nieoznakowanym z videorejestratorem w godz. 14-22 na trasie Płock – DK 62 – Płock.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 10

 1. Jarek says:

  A co robił 9 latek na drodze rowerowej? Karta rowerowa – za wcześnie bo trzeba mieć 10 lat i zdać egzamin? Do 10 lat dziecko kierujące rowerem jest pieszym więc niech policja zajmie się w końcu rowerzystami, zacznie ich karać a wypadków z ich udziałem będzie dużo mniej

 2. maku says:

  W tym miejscu na ścieżce rowerowej dla rowerzystów jest znak stop.

  • kumak says:

   I co w związku z tym? To oznacza, że baran za kierownicą może omijać stojący przed przejściem i ścieżką samochód?

  • Tata says:

   Maku a może pusta makówka?
   Jest stop i co?
   Rowerzysta zatrzymuje się bo ma stop. Kierowca to widzi przepuszcza rower a debil bez mózgu wali w dziecko. Zabrać prawko i skierować na ponowny kurs od zera.
   Osobiście jeżdżę z córką rowerkiem i za każdym razem jak jestem na skrzyżowaniu gdzie wiem że mam pierwszeństwo to boję się że jakiś debil zrobi coś głupiego

 3. Misio says:

  zielone 205?

 4. pawelos says:

  Polecam też uważać na rondzie w okolicach ulicy Kutnowskiej przy BP. Takie akcje są tam cały czas i wiele razy bym byłbym przejechany (i jaki pieszy i rowerzysta) gdyby nie czujność. Najgorsze jest to, że kierowcy z drugiego pasa jadąc w kierunku Łącka na tym rondzie czasami wogóle jakby nie widzą, że tam jest przejście i tylko patrzą do przodu. Każdy taki osobnik powinien mieć zabrane prawa jazdy. To bandynci drogowi!

 5. ja says:

  Tak uczą te prywatne szkoły.
  Bardzo często spotykam się z tym, że jedzie nauka jazdy i nie ustąpi pieszemu czy rowerzyście.
  Tak uczą cumbały to czego potem wymagać.

 6. Jasiek says:

  Zwykły bandytyzm na drogach. Od razu zabierać prawa jazdy to w końcu zrobi się bezpieczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU