REKLAMA

Potomek brata Antolka Gradowskiego zagra w płockim teatrze [FILM]

REKLAMA

We wtorek dziennikarze zostali zaproszeni do Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku na prezentację nowości w wyposażeniu scen oraz zapowiedź nowego sezonu artystycznego. Co przygotowali aktorzy?

Teatr Dramatyczny w Płocku przygotował dla widzów wiele ciekawych wydarzeń na rozpoczynający się nowy sezon artystyczny. Kluczową atrakcją, która ustawia płocki teatr w pozycji jednego z najlepiej wyposażonych teatrów w Polsce i Europie, jest zakończona właśnie modernizacja.

Widzowie będą mogli liczyć w pierwszej połowie sezonu również na cztery premiery, a do ekipy teatru dołączył młody aktor Adam Gradowski, potomek słynnego Antolka Gradowskiego.

Modernizacja wyposażenia

Płocki teatr od dwóch lat realizował modernizację sprzętu elektroakustycznego. Projekt podzielony był na dwa etapy – w pierwszym modernizowano system inspicjenta, studio nagrań, oświetlenie sceny dużej i nagłośnienia sceny kameralnej. Drugi etap, który został wykonany w tym roku, obejmował: nagłośnienie sceny dużej, oświetlenie sceny kameralnej, elektroakustyka sceny „Piekiełko”.

Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego uzyskał pieniądze na modernizację ze środków województwa mazowieckiego. Projekt kosztował ponad 7,8 mln zł.

– Po tej modernizacji możemy powiedzieć, że Teatr Dramatyczny w Płocku jest jednym z najlepiej wyposażonych teatrów w zakresie sprzętu elektroakustycznego – mówił Wojciech Jasiński, dyrektor ds. administracyjno-technicznych Teatru Dramatycznego w Płocku. – Możemy przeprowadzić tutaj najbardziej skomplikowane wizualizacje świetlne i jesteśmy w stanie sprostać wszelkim wymaganiom najlepszych zespołów muzycznych, gwiazd z Polski i Europy – dodał.

Teatr Dramatyczny w Płocku zaprasza na cztery premiery w pierwszej połowie sezonu.

Tajemniczy ogród

Frances Hodgson Burnett
Tłumaczenie: Jadwiga Włodarkiewicz, adaptacja: Jan Grabiecki, reżyseria: Stefan Szaciłowski, scenografia: Krzysztof Małachowski, muzyka: Krzysztof Misiak, wizualizacje: Krzysztof Ćwiertniewski, asystentka reżysera: Magdalena Tomaszewska
Premiera: 15 września 2019

– To przedstawienie już przy próbach generalnych wzbudzało kontrowersje, że jest troszeczkę inne, że może nie oddaje tego klimatu wiktoriańskiej Anglii, ale według mnie oddaje sens powieści, no i przede wszystkim jest znakomicie, bajecznie kolorowe – mówił dyrektor Marek Mokrowiecki o przedstawieniu „Tajemniczy ogród”.

Marek Mokrowiecki fot. Wiktor Pleczyński

RodzinaAntoni Słonimski
Reżyseria: Rafał Sisicki, scenografia: Aleksandra Szempruch, opracowanie muzyczne: Krzysztof Misiak, Krzysztof Wierzbicki, asystent reżysera – Szymon Kołodziejczyk
Premiera: 5 października

– Wziąłem ją na warsztat naszego teatru dlatego, że jest to sztuka diabelnie aktualna, mimo, że osadzona w realiach Polski przedwojennej. Jest to sztuka prześmiewcza, komedia o tym, jak jesteśmy różni, co jest niesłychanie aktualne w dzisiejszych czasach, że ktoś, kto ma jakiś rodowód i na niego się fanatycznie powołuje, raptem, ku nawet swojemu zaskoczeniu, okazuje się być zupełnie kimś innym – wyjaśniał dyrektor teatru.

Skowronek

wg poezji Cypriana Kamila Norwida i Kazimierza Józefa Węgrzyna
Monodram Barbary Misiun
Scenariusz, reżyseria i scenografia: Barbara Misiun
Premiera: 25 października

Hotel Westminster

Ray Cooney
Reżyseria: Jerzy Bończak
Premiera: 31 grudnia 2019

Ponadto płoccy aktorzy zapraszają na:

 • Inscenizowanie czytanie sztuki Kat Andrzeja Chichłowskiego, Scena Dramatu Współczesnego – 6 września, godz. 19.00
 • Jerzy Szaniawski, Dwa teatry, reż. Marek Mokrowiecki
 • Płock za pół ceny, 27 września, godz. 11. 00 i 19.00
 • Myszy Natalii Mooshaber w Teatrze Studio w Warszawie, 21 października, godz. 19.00
 • Spektakle z audiodeskrypcją w ramach Festiwalu Kultury i Sztuki (Dla Osób Niewidomych): Związek otwarty – 21 września, godz. 19.00, M. Zimińska – 25 września, godz. 16.00.
fot. Wiktor Pleczyński

Wyjątkowy nowy aktor Teatru Dramatycznego w Płocku

Do zespołu aktorskiego naszego teatru dołączył Adam Gradowski, płocczanin i potomek słynnego Antolka Gradowskiego. Pradziadek Adama Gradowskiego był bratem bohaterskiego 14-letniego harcerza, który zginął w obronie Płocka w 1920 roku.

Aktor jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. L.Schillera w Łodzi. Szkołę ukończył w tym roku i jest on obecnie trzecim płocczaninem, który występuje w zespole aktorskim Teatru Dramatycznego w Płocku.

Adam Gradowski fot. Wiktor Pleczyński

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. Oliwia says:

  Antolek się w grobie przewraca że jego potomek gra w teatrze który mentalnie i ustrojowo się nie zmienił od PRL

 2. Anonim says:

  potomek? serio? :-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU