REKLAMA

Poseł Marek Opioła będzie odwołany. To konsekwencja spotu wyborczego z Black Hawk

REKLAMA

Marek Opioła, poseł startujący z okręgu płocko-ciechanowskiego, straci funkcję przewodniczącego Komisji ds. Służb Specjalnych. To konsekwencja wykorzystania policyjnego helikoptera do własnej kampanii wyborczej.

Marek Opioła, który kandyduje w obecnych wyborach do Parlamentu Europejskiego, w swoim spocie wyborczym wychodzi z uruchomionego śmigłowca, na którym widnieje napis „Policja” i wita się z żołnierzami.

PowiązaneTematy

Natychmiastowego usunięcia spotu zażądał Komendant Główny Policji Jarosław Szymczyk. W piśmie skierowanym do Marka Opioły napisał m.in., że „czuje się zbulwersowany i oszukany tą sytuacją” oraz zaznaczył, że „policja jest apolityczna”. Jak się okazało, poseł poprosił o wypożyczenie helikoptera, ale jako uzasadnienie podał wykorzystanie w bieżącej pracy Przewodniczącego Komisji ds. Służb Specjalnych.

21 maja Joachim Brudziński, szef MSWiA zapowiedział, iż na najbliższym posiedzeniu Sejmu złożony będzie wniosek o odwołanie posła Marka Opioły ze stanowiska przewodniczącego Komisji ds. Służb Specjalnych. Według Joachima Brudzińskiego, spot wyborczy posła nadszarpnął wizerunkiem polskiej policji.

Jak dodał, sytuacja jest bulwersująca i nie może jej nawet tłumaczyć niezaprzeczalne zaangażowanie i merytoryczna praca Marka Opioły.

– Chciałbym odpowiedzieć tym wszystkim, którzy bulwersującą sytuację próbują wykorzystywać do ataków politycznych, że my się od nich różnimy, że w tych sytuacjach potrafimy reagować i nawet bardzo zasłużone dla naszego środowiska osoby, politycy, nie mogą pozostać bezkarne – mówił podczas konferencji prasowej Joachim Brudziński.