REKLAMA

Pościg za audi z 18-letnim pijanym kierowcą. To jedno z 1025 wykroczeń w minionym tygodniu [FILM]

REKLAMA

Funkcjonariusze z Mazowieckiej Grupy SPEED prowadzili w ubiegłym tygodniu pościg za kierowcą audi, który nie posiadał uprawnień do kierowania, był pod wpływem alkoholu i był poszukiwany przez policję. To tylko jedno z ponad tysiąca zdarzeń na drogach Mazowsza w ciągu tygodnia.

Jak podsumowuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu, w minionym tygodniu policjanci Mazowieckiej Grupy SPEED ujawnili 1025 wykroczeń drogowych, z których 750 to przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Zatrzymali 7 praw jazdy, w tym 5 za przekroczenie prędkości pow. 50 km/h w obszarze zabudowanym. Udaremnili także trzem nietrzeźwym kierującym dalszą jazdę oraz zatrzymali 2 kierujących, którzy wsiedli za kółko pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. Skierowali 25 wniosków do sądów o ukaranie.

– W piątek rano (2 grudnia – przyp. red.) ostrowscy policjanci z grupy SPEED podczas patrolu ulic Ostrowi Mazowieckiej zauważyli audi, którego kierujący gwałtowanie zahamował przed przejściem dla pieszych, stwarzając realne zagrożenie dla przewożonego pasażera oraz innych osób, znajdujących się na jezdni. Auto odpowiadało opisowi sprawcy kradzieży paliwa sprzed kilku dni, dlatego policjanci postanowili zatrzymać kierującego do kontroli drogowej. Policjanci włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe, jednak kierujący audi nie reagował i dalej kontynuował jazdę, przyśpieszając. Wtedy rozpoczął się pościg, o czym policjanci poinformowali dyżurnego ostrowskiej komendy – informuje Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Policjanci podkreślają, że kierujący audi jechał nadal z nadmierną prędkością w kierunku Łomży, popełniając szereg wykroczeń, polegających m.in. na niestosowaniu się do linii podwójnej ciągłej i ignorowaniu znaku STOP przed przejazdem kolejowym.

– Po opuszczeniu terenu miasta, kierujący skręcił na parking szkoły średniej w Starym Lubiejewie, tam uciekł do budynku szkoły, porzucając auto z 22-letnim pasażerem w środku. Policjanci zatrzymali 18-latka w pomieszczeniu gospodarczym szkoły. Chłopak stawiał czynny opór, próbował również wprowadzić policjantów w błąd, podając dane brata. Zarówno 22-latek, jak i 18-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do ostrowskiej komendy – wyjaśnia Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.Okazało się, że młody kierujący miał ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie, dodatkowo 18-latek nie miał uprawnień do kierowania i był poszukiwany przez miejscową prokuraturę, w celu odbycia kary aresztu. U 22-latka stwierdzono 0,3 promila alkoholu w organizmie, policjanci znaleźli również u niego marihuanę. Pasażer usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, natomiast 18-latek jeszcze w piątek został przewieziony do zakładu karnego i pozostaje w dyspozycji prokuratora, który będzie wykonywał z nim czynności.

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu informuje także, iż w sobotę (3 grudnia) mundurowi z grójeckiej drogówki podczas kontroli prędkości w miejscowości Baranków zatrzymali 51-letniego kierowcę opla, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 72 km/h.

– Na mężczyznę policjanci nałożyli mandat karny w kwocie 1500 zł, a swoim czynem na konto kierowcy kierowca dopisał sobie 15 punktów karnych. 51-latkowi zostało także zatrzymane prawo jazdy na czas 3 miesięcy – zaznacza Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu.

Policjanci apelują o ostrożną jazdę – jeden błąd na drodze może kosztować czyjeś życie!

Fot. Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. Jakie??? says:

    dot. 18-latka – cyt. „pozostaje w dyspozycji prokuratora, który będzie wykonywał z nim czynności” – J A K I E?!?!?!

  2. M says:

    Pomiar z 314metrow ? Jeszcze mi powiedzcie, że ktoś to zapłacił. Dnia 21.04.2021 wygrałem sprawę o pomiar z odległości 278metrow. Nie można wykonywać pomiarów z takiej odległości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU