Poprawił wynik swojego trenera. Płocczanin Mistrzem Polski w kickboxingu

Zawodnik LKS „Puncher” Płock wywalczył złoty medal podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Kickboxingu. Rafał Dobies zdołał poprawić wynik sprzed lat, uzyskany przez swojego trenera.

We wrześniu w Akademii Wychowania Fizycznego im. Józefa Piłsudskiego w Warszawie zostały zorganizowane Akademickie Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Udział w wydarzeniu wziął jeden z zawodników klubu LKS „Puncher” Płock, Rafał Dobies.

Uzdolniony płocki kickboxer jest obecnie studentem kierunku wychowanie fizyczne na Warszawskiej AWF. Na zawodach rywalizował w formule walki light-contact w kategorii wagowej -79 kg.

Płocczanin zakończył walkę finałową z Dominikiem Lachcik z CAF–Rzeszów przed upływem regulaminowego czasu przewagą techniczną (TKO 3). Rafał Dobies w pięknym stylu zdobył 1. miejsce i tytuł Akademickiego Mistrza Polski w kickboxingu light-contact 2021.

Rafał Dobies przebił w ten sposób sukces swojego trenera. W 2008 roku Piotr Maślanka, startując w pierwszej edycji tego turnieju, zajął 2. miejsce, zostając pierwszym w historii Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku, medalistą AMP w kickboxingu.

Wyjazd na zawody był dofinansowany przez Urząd Miasta Płocka w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2021 r.