Ponad 15,5 tys. uczniów w Płocku rozpoczęło rok szkolny

0

1 września. Dla uczniów brzmi niemalże jak wyrok. Znów wstawanie do szkoły, sprawdziany, egzaminy, siedzenie w ławkach szkolnych i prace domowe. 15,5 tys. młodych płocczan rozpoczęło dziś nowy rok szkolny.

szkola (7)Po dwóch miesiącach wakacyjnej laby czas na powrót do szkoły. Pierwszy raz spotka się z nią blisko sześciuset pierwszoklasistów, w tym około 200 sześciolatków. Płockie podstawówki wypełni ponad 7 tys. uczniów, gimnazja ponad 3 tys., a szkoły ponadgimnazjalne – ponad 5 tys. młodych płocczan.

Od samego rana w szkołach odbywały się uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego. Wszędzie dostrzec można było uczniów w białych koszulach i uczennice w uroczystych strojach.

szkola (3)– Szkoda, że wakacje już się skończyły, bo mogłem dłużej pospać, ale z drugiej strony fajnie jest spotkać znowu kolegów – powiedział nam 12-letni Bartek, spieszący na rozpoczęcie roku wraz ze swoją mamą. – Ja też wolałabym zostać jeszcze w domu, ale z drugiej strony, za dziesięć miesięcy znowu będą wakacje – dodała optymistycznie jego koleżanka.

I z taką właśnie myślą pozdrawiamy wszystkich uczniów, życząc im jak najlepszych ocen i jak najmniej stresów szkolnych. A nauczycielom życzymy cierpliwości…Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.


Ostatnie Informacje