REKLAMA

Podsumowanie tygodnia: polityka, Mosty i muzyka

REKLAMA

Skrót kilku naszych najpoczytniejszych i najchętniej komentowanych informacji z ostatniego tygodnia. Jeśli coś przeoczyliście, to teraz jest szansa wrócić do tematu.

Wizerunek najważniejszy

Z wielką pompą łaskawie władza przerzuciła na nas swoje obowiązki.
Nowy folklor nazywa się budżet obywatelski i polega na tym, że – zamiast osoby powołane na urząd – to my mamy wybrać, np. które drogi naprawić i które rozwiązania komunikacyjne wprowadzić.

Ratusz pozwolił nam też w ramach głosowania cieszyć się możliwością zbudowania parkingu, po czym zaprosił – tym razem za pieniądze, a nie w ramach dobrego serca – zewnętrzną firmę, której zapłaci za przygotowanie studium o parkingach.

Ratusz kontra Logika – 1:0

Przejdź do artykułu:

[button href=”http://petronews.pl/plocczanie-wybrali-zwyciezcow-budzetu-obywatelskiego/” align=”left”]Kliknij[/button]

Wywiad z autorem zwycięskiego projektu – znajdziecie tutaj:

[button href=”http://petronews.pl/byly-dyrektor-mzd-nie-popieram-wydawania-pieniedzy-na-cos-co-nie-jest-potrzebne/” align=”left”]Kliknij[/button]

Jak szybko skoczyć do Mostów?

Skoro już jesteśmy przy temacie dróg…
Wjazd i wyjazd z CH Atrium Mosty to jeden z powodów, dla których bez przyjemności odwiedzam tę galerię. Istnieje proste rozwiązanie, które pozwoliłoby przywrócić płynność ruchu, ale… Przepisy nie pozwalają. Jednak są w Płocku miejsca, gdzie poradzono sobie z identycznym problemem (Sklep Kaufland). Więc to może jednak nie przepisy są nie dla ludzi…? O ile dobrze sobie przypominam, TUTAJ  nawet przejście dla pieszych było na zlecenie galerii, a nie ratusza, który oślepł w obliczu problemu.
O pomyśle, jak rozwiązać jeden z problemów, poczytacie tutaj:

[button href=”http://petronews.pl/rondo-przy-wyjezdzie-z-mostow-wbrew-przepisom/” align=”left”]Kliknij[/button]

Chcecie skakać po dachu galerii? Konkurs!

Nie znajdziecie tutaj poradnika dla fanów parkour. Wystarczy wygrać konkurs i zgarnąć podwójne zaproszenie na najsłynniejszy dach ostatnich tygodni.

[button href=”http://petronews.pl/mamy-bilety-na-koncert-na-dachu/” align=”left”]Wygraj Konkurs[/button]

Pocałunek w deszczu…

Skoro jesteśmy już w pobliżu „Mostów”…
Rano dostaliśmy informację od czytelniczki, że dzieje się coś złego w tych okolicach. Poinformowaliśmy rzecznika policji i pojechaliśmy zebrać dla Was materiały. Wypadek. Dwa auta na długiej prostej w centrum miasta pocałowały się o poranku i to tak, że jedno z nich zapłonęło żywym ogniem. Drugie było całe czerwone… Może dlatego, że to pierwsze było ciemne i mocno opalone? Tego się nie dowiemy, ale film i zdjęcia zobaczycie tutaj…

[button href=”http://petronews.pl/wypadek-na-bielskiej-plonal-samochod/” align=”left”]Film i Zdjęcia[/button]

Władza ugina się pod torami w centrum

I jeśli już piszemy o długiej prostej…
Pan Prezydent postanowił wyciągnąć zakurzony zestaw obietnic pt. „kotwice wyborcze” i zacząć je realizować. Spektakularnie zaczął od wiaduktu nad al. Piłsudskiego.

za kasę mieszkańców

Nie ma już wiec szans, że kiedykolwiek firma, przewożąca materiały niebezpieczne przez centrum miasta, zaprzestanie tego procederu.
Co więcej – teraz dopiero może myśleć o przewożeniu większych ilości. W dodatku za kasę mieszkańców.
To jest życie. Poczytacie o tym tutaj…

[button href=”http://petronews.pl/w-lipcu-rozpocznie-sie-budowa-wiaduktu-na-pilsudskiego/” align=”left”]Kliknij[/button]

Pan do sklepu czy sklep do pana?

A jak już jesteśmy przy ratuszu…
Pani sędzia Anna Wesołowska pojawiła się w płockim ratuszu. Radosną i uśmiechniętą zobaczycie na naszej fotorelacji.
Czekamy na rewizytę naszych władz w sądzie ;)

[button href=”http://petronews.pl/sedzia-anna-maria-wesolowska-w-ratuszu/” align=”left”]Kliknij[/button]

Jakiej muzyki słuchamy?

W ramach jednego z głosowań, pozwoliliśmy sobie zapytać Was co lubicie. Lubiliście Jeden8L. O kulisach powstawania zwycięskiego klipu poczytacie poniżej, a z naszej strony gwarantujemy, że zawsze postaramy się Wam przybliżać te zespoły, na które stawiacie najbardziej! Aktualnie wygrywa LAO CHE. Jeśli chcecie to zmienić, zagłosujcie, przechodząc na głosowanie w artykule. Oczywiście, cały czas czekamy na Wasze propozycje i Wasze utwory, w postaci linków do YT lub Vimeo.

jak powstawał zwycięski klip[button href=”http://petronews.pl/gusta-muzyczne-plocczan/” align=”left”]Kliknij[/button]

Płocczanie do urn

Przy okazji – można też oddawać głosy na najlepiej ubraną płocczankę. Nie pisaliśmy o tym, bo takie rzeczy zostawiamy na deser, ale jesteśmy pod olbrzymim wrażeniem Waszej aktywności. Jeśli chodzi o styl płocczan, to już ruszyliśmy na łowy – nie zdziwcie się, jeśli podejdziemy i poprosimy o możliwość zrobienia fotografii. Po prostu uważamy, że macie swój modowy charakter, a my chcemy pokazać, że… warto się pokazać ;)

[button href=”http://topy.petronews.pl” align=”left”]Zagłosuj[/button]

Z tym, że zawsze warto się pokazać nie zgodziliby się zapewne laureaci kolejnego głosowania.

Mistrzowie parkowania to oddzielna kategoria. Założyliśmy nową skrzynkę pocztową (mistrzowie@petroecho.pl), bo nasza redakcyjna po prostu się zablokowała od ilości materiałów, które podesłaliście. Wśród tych zdjęć znaleźliśmy auta naszych znajomych i sąsiadów ;) No tak bywa, ale na wszelki wypadek, parkując nasze własne auto zawsze latamy z linijką, żeby nie dostać się na tablicę FB czy Parkometr ;) Byłby wstyd. Ale… Nie usuniemy ani nie będziemy pomijać żadnego auta, które uprzykrza życie innym. Zdjęcia pojawiają się z opóźnieniem, jednak jeśli przesłaliście je do nas – na pewno się pojawi.
O zasłanianie tablic nie musicie się martwić. Robimy to z nadzieją na poprawę, a nie ze względu na przepisy. Przepisy nam tego nie nakazują.

[button href=”http://topy.petronews.pl” align=”left”]Zagłosuj[/button]

Wiosna w Paryżu

Osobiście to mój ulubiony utwór Bajmu i mam nadzieję, że usłyszę go w Płocku. Kiedy? Gdzie? Za ile? Dowiecie się tutaj…

[button href=”http://petronews.pl/bajm-zagra-w-plocku/” align=”left”]Kliknij[/button]

„Miło będzie spędzić wieczór na Piasku”

Figlarne słowa z ust pięknej kobiety ;) To cytat z konkursu, w którym można było wygrać wejściówki na koncert Andrzeja Piasecznego. Byliście? No pewnie, że byliście. Atmosferę koncertu powspominacie z nami tutaj:

[button href=”http://petronews.pl/andrzej-piaseczny-zagral-w-orlen-arenie/” align=”left”]Kliknij[/button]

Audioriver i gwiazdy!

Rzadko przyznaję się, że czegoś nie wiem.
Nie dlatego, że nie umiem się do tego przyznać, ale dlatego, że mało jest spraw, o których nie mam pojęcia ;) Tym razem muszę się poddać. Audioriver ogłosił nowe gwiazdy, a ja nie mam zielonego pojęcia jak to skomentować, bo w życiu o nich nie słyszałem. Tak to już jest, jak słucha się muzyki od Chopina przez Dżem i Xzibita na Slayerze kończąc, nie zwracając przy tym uwagi na inne gatunki muzyczne.  Mój redakcyjny kolega, który to opisał, na szczęście wie znacznie więcej ode mnie. O gwiazdach na Audioriverze poczytacie tutaj:

[button href=”http://petronews.pl/audioriver-oglasza-kolejny-zestaw-gwiazd-wsrod-nich-richie-hawtin/” align=”left”]Kliknij[/button]

Voice of Płock – Dzisiaj

Monika Tyburska – Płocczanka, z której jesteśmy bardzo dumni dzisiaj idzie na bitwę. Trzymamy kciuki i kibicujemy!

[button href=”http://petronews.pl/the-voice-of-poland-w-sobote-bitwa-moniki-tyburskiej-z-plocka/” align=”left”]Kibicuj Z Nami![/button]

Prześwietlenie Teatru

Rentgen – cykl fotoreportaży, który promuje płockie firmy i pokazuje ich życie od środka, tym razem – dość nietypowo – został zrealizowany w teatrze. Czy nietypowo? Tutaj było mnóstwo dyskusji. Z jednej strony jest to przedsiębiorstwo tak ogromne, że aby je opisać, musieliśmy podzielić je na działy i zacząć od garderoby, ale z drugiej strony… To magia. Magia, która urzekła każdego, kto tylko miał styczność z teatrem.

cykl fotoreportaży, który promuje płockie firmy i pokazuje ich życie od środka

Kolejny Rentgen (który wkrótce) wraca już na znane tory. Opiszemy w nim jedno z płockich przedsiębiorstw, dzięki któremu czytacie… Ale nie w sieci ;) Przejrzyjcie i poprzedni i aktualny Rentgen poniżej:

[button href=”http://petronews.pl/rentgen-krety-z-teatru-dramatycznego-w-plocku-cz-i/” align=”left”]Reportaż i Rentgen[/button]

* Komentarze do artykułów powyżej w żaden sposób nie odzwierciedlają obiektywizmu redakcji. Moje subiektywne uwagi proszę traktować jako opinię jednostki, która patrzy na powyższe informacje z dystansem… Albo pominąć ;)

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU