Policja szuka sprawcy napadu na seniorkę

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

4 sierpnia w godzinach porannych doszło do rozboju na ul. Rybaki w Płocku. Ofiarą przestępcy stała się starsza kobieta, której skradziono pieniądze. Policja prosi o pomoc w schwytaniu sprawcy.

W czwartek rano do mieszkania 88-letniej mieszkanki Płocka zadzwonił dzwonek. Kobieta, mając nadzieję, że przyszedł do niej syn, otworzyła drzwi. Wówczas do mieszkania wtargnął mężczyzna, przewracając kobietę, po czym ukradł jej kilkaset złotych, które miała w portfelu i uciekł.

Funkcjonariusze zwracają się z apelem do osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt (również anonimowo) z Komendą Miejską Policji w Płocku, tel. 24 266-15-60, 24 266-16-00, 24 266-16-01 lub pod numerami tel. alarmowych 997 i 112.

Policja po raz kolejny prosi również o ostrożność w kontaktach z obcymi. Napady i kradzieże w naszym mieście zdarzają się coraz częściej, dlatego powinniśmy być czujni na każdym kroku.

– Daleko idącą ostrożność powinni zachować przede wszystkim nasi seniorzy mieszkający samotnie. Przed otwarciem drzwi powinni oni dokładne sprawdzić kto chce wejść do ich mieszkania. Jeżeli jest to osoba nieznajoma, a senior przebywa w mieszkaniu sam, wtedy takiego nieznajomego nie powinien pod żadnym pozorem wpuszczać – tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Niekiedy nieznajome osoby powołują się na kogoś z rodziny. W takim wypadku seniorzy przed otwarciem drzwi powinni upewnić się, że rzeczywiście ktoś z rodziny wie o takiej wizycie.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji