Policja przestrzegała seniorów [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W Komendzie Miejskiej Policji przy al. Kilińskiego odbyło się szkolenie dla lokalnych liderów środowiska seniorów. Spotkanie zorganizowano w ramach działalności Mazowieckiej Akademii Seniora.

W szkoleniu wzięli udział liderzy, wybrani wśród seniorów z Płocka oraz okolicznych powiatów. Policjanci przekazali uczestnikom szkolenia informacje na temat zagrożeń, na jakie narażone są osoby starsze. Jednym z głównych tematów była metoda oszustw “na wnuczka”, która wciąż jest popularna.

Poza przestrzeganiem przed oszustwami, policja szkoli też w innych aspektach bezpieczeństwa. – Prowadzimy w niektórych powiatach kursy samoobrony – powiedziała Irmina Małek-Przepiórka z wydziału prewencji mazowieckiej komendy wojewódzkiej policji. – Bardzo ważna jest dla nas także współpraca z mediami, gdyby nie oni, nie dotarlibyśmy do tak dużej liczby osób – dodała. Policjanci, którzy pomagają seniorom, współpracują także z uniwersytetami trzeciego wieku, klubami seniora, spółdzielniami mieszkaniowymi czy listonoszami.

W płockim szkoleniu udział wzięło kilkanaście starszych osób. O znaczeniu uświadamiania zagrożeń niech świadczą wydarzenia sprzed kilku dni, kiedy to oszuści podjęli aż 11 prób oszukania starszych płocczan tą popularną metodą. Seniorzy jednak w żadnym przypadku nie dali się oszukać.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji