Pogrom Tarnowa w Orlen Arenie [ZDJĘCIA]

Zdecydowanym zwycięstwem zakończyło się sobotnie spotkanie ORLEN Wisły Płock z Grupą Azoty Tarnów. Końcowy wynik nie pozostawiał wątpliwości, kto prowadził na boisku – płocka drużyna wygrała 33:14.

2 listopada w ORLEN Arenie odbyło się spotkanie w ramach PGNiG Superligi. Nafciarze przerzedzeni są kontuzjami, stąd nietypowe ustawienie zastosowane przez trenera Xavie Sabate. Na prawym skrzydle stanął Przemek Krajewski, a Jerko Matuliciem na rozegraniu. I ten eksperyment sprawdził się – to właśnie ci zawodnicy w ciągu pierwszych minut przyczynili się do wyniku 6:2 w 8. minucie.

Przewaga Nafciarzy utrzymywała się przez całe spotkanie. Co prawda, w pewnym momencie goście z Tarnowa zaczęli trafiać celnie do bramki Adama Morawskiego, dzięki czemu przewaga Orlen Wisły zmalała do 4 oczek, ale gospodarze szybko zmobilizowali się i pierwszą połowę zakończyli wynikiem 15:7.

Druga połowa była już bez wątpienia pogromem gości. Przewaga Wiślaków rosła, wynosiła już po 8 minutach aż 14 oczek, dzięki czemu trener Sabate mógł pozwolić sobie na przetestowanie młodych zawodników, jak Paweł Kowalski czy Wiktor Jankowski. W żaden sposób nie zagroziło to grze Nafciarzy, którzy końcowy gwizdek przywitali wynikiem 33:14.

ORLEN Wisła Płock – Grupa Azoty Tarnów 33:14 (15:7)

ORLEN Wisła: Morawski, Stevanović – Matulić 4(1k), Góralski 2, Piechowski 2, Szita 7, Krajewski 7, Mihić 3, Kowalski, Sulić, Czapliński 2, Mindegia 6(3k), Jankowski
Tarnów: Barnaś, Małecki – Tokuda, Grabowski 3(3k), Jewuła, Wojdan, Sanek 1, Nowak, Lazarowicz, Tarcijonas 3, Kowalik 5, Niemiec, Dadej, Misiewicz 1, Pedryc, Grozdek 1

źródło: SPR Wisła Płock