REKLAMA

Podolanka już nieczynna z powodu awarii, ale wkrótce będzie remont [AKTUALIZACJA]

REKLAMA

W długi weekend płocczanie nie mogli skorzystać z basenu, który jest w najlepszym stanie technicznym. Podolanka ma awarię, o czym MOSiR poinformował na swojej stronie 2 maja. Podaliśmy, że złe informacje są również na temat remontu pływalni, ale okazuje się, że zabezpieczonych na inwestycję pieniędzy wystarczy.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że Pływalnia Podolanka nie będzie czynna z przyczyn technicznych, ze względu na awarię. Nie wiadomo, jak długo potrwa usunięcie usterki.

– Poinformujemy Was o ponownym uruchomieniu pływalni. Przepraszamy za utrudnienia i zapraszamy na pozostałe nasze obiekty – czytamy na stronie MOSiR Płock.

Tymczasem zakończył się przetarg na modernizację niecki basenu rekreacyjnego Podolanki. Jak się okazuje, MOSiR przeznaczył na remont 1,5 mln zł, ale jedyna oferta jaka wpłynęła, od firmy PEK-MONT z Bielska, zawiera kosztorys na kwotę 1.752.750 zł, czyli o niespełna 253 tys. zł więcej.

Co w tej sytuacji zadecyduje MOSiR? Czy ogłoszony zostanie drugi przetarg, czy też miasto dołoży brakującą kwotę?

AKTUALIZACJA

Po publikacji naszego artykułu okazało się, że pieniędzy starczy, ponieważ kwota podana przez MOSiR nie zawierała podatku VAT.

– W przetargu na „Modernizację niecki basenu rekreacyjnego na Pływalni Podolanka w Płocku przy ul. Czwartaków 6” zabezpieczyliśmy kwotę 1,5 mln zł netto, natomiast wykonawca podał kwotę brutto – wyjaśnił MOSiR. – Po odliczeniu podatku wychodzi kwota 1,425 mln zł netto, więc pieniędzy nie zabrakło i remont jak najbardziej się odbędzie – podkreśla spółka.Przypomnijmy, że zakres prac modernizacji niecki rekreacyjnej ma obejmować przebudowę istniejącego basenu rekreacyjnego (obecnie ma konstrukcję żelbetonową i wyłożony jest okładziną ceramiczną), który ma być wyłożony stalą nierdzewną. Do tego wykonawca ma zamontować atrakcje wodne z przyłączami wodnymi i elektrycznymi, a także wykonać ceramiczną nawierzchnię plaży wokół modernizowanej niecki. Zakres prac obejmuje też przebudowę istniejącej sieci technologicznej wody basenowej.

Rozpoczęcie prac planowane jest najwcześniej 1 czerwca, natomiast na wykonanie całości zadania wybrana firma będzie miała 10 tygodni.

MOSiR ogłosił również drugi przetarg, który dotyczy konserwacji zbiorników filtrów oraz modernizację stacji uzdatniania wody (SUW). Chodzi tu m.in. zabezpieczenie antykorozyjne filtrów i wymianę dysz. Jak czytamy w dokumentach przetargowych, w filtrach używane jest złoże filtracyjne żwirowo-piaskowe, które z racji znacznego zużycia, nie pozwala na prowadzenie optymalnej filtracji i uzdatniania wody w basenach.

W tym przypadku datę rozpoczęcia prac ustalono na 3 czerwca, a zakończenie planowane jest 10 sierpnia br. Termin składania ofert mija 14 maja br.

Remont części Podolanki. Będzie zamknięta w wakacje

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. He he says:

    Ot fachowcy inwestycje mosir …..dobra zmiana

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU