REKLAMA

Pobiegli na cześć Krzysztofa Zywera. XVIII Bieg Solidarności w Płocku

REKLAMA

W sobotnie przedpołudnie na Starym Rynku zebrali się zawodnicy, mali i duzi, którzy startowali w 18. edycji Biegu Ulicznego im. Krzysztofa Zywera. Nie mieli łatwo – było duszno i tylko wiatr pomagał nieco ochłodzić emocje…

XVIII Bieg Uliczny im. Krzysztofa Zywera odbył się 26 maja na terenie Starego Rynku w Płocku. Tradycyjnie wzięli w nim udział zarówno uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, jak i osoby niepełnosprawne, dorośli i seniorzy.

Trasę biegu wyznaczono od Placu Stary Rynek, przez ulicę Małachowskiego, Teatralną, Plac Narutowicza, ul. Grodzką i powrót na Stary Rynek.

Najpierw pobiegli najmłodsi, z klas 1-3 szkół podstawowych (ok. 300 m), później klasy 4-6 (ok. 700 m), po nich klasy 7 oraz gimnazja (ok. 1.400 m), następnie szkoły ponadgimnazjalne (ok. 1.400 m). W południe wystartowały osoby niepełnosprawne na dystansie ok. 700 m. Najdłuższy był bieg OPEN, w którym wziąć udział mogli wszyscy chętni. Ten bieg odbywał się na dystansie ok. 4200 m, czyli 6 okrążeń.

Bieg uliczny po raz 18. „Może wystartować każdy”Każdy z uczestników biegu otrzymał pamiątkową koszulkę, przewidziano również nagrody i puchary.

Sponsorem Głównym Biegu był PKN ORLEN SA, honorowy patronat objęli: Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski oraz Starosta Płocki Mariusz Bieniek.

PetroNews był patronem medialnym wydarzenia.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 5

 1. Lolo says:

  Organizacja byla bardzo słaba. Brak toalet dla zawodników i pomiaru czasu.

  • uczestnik says:

   Oczywiście, że toalety były parę metrów dalej na ul. Grodzkiej. Jedyne czego można się czepnąć to frekwencja. A i tak jak na ten dzień nie było źle. Przecież równocześnie odbywała się duża impreza biegowa w Gorzewie.

 2. z.d. says:

  Kiedyś tam… jak była Solidarność, całe serce Jej oddałem. Wdzięczny jestem Witrynie, że podała zarys Postaci. Kolejne pokolenia poznają dlaczego BIEGNĄ.

  MILCZENIEM Z SZACUNKU DLA PANA KRZYSZTOFA

  PRZEJDŹMY NAD KALANIEM WSZYSTKIEGO , CO POLSKIE I GODNE. DOBREM BYŁO , ŻE ISTNIAŁ I BYŁ Z NAMI. DLA NAS PŁOCCZAN I REGIONU PŁOCKIEGO.

  Dziękuję za piękne zdjęcia. Za to COŚ, co ma w sobie FOTOGRAF.

 3. Jańcio wodnik says:

  Potrafił też dbać o swoje interesy i to dobrze

 4. Andy says:

  A czy żona Krzysztofa i Jego córki zostały zaproszone?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU