REKLAMA

Po raz drugi uczcili pamięć płockiego trenera. OSTRY CUP na płockiej Jagiellonce [ZDJĘCIA]

REKLAMA

W sobotę w Płocku odbył się II Memoriał Wojciecha Ostrzyckiego w Pływaniu OSTRY CUP. Pływalnia Jagiellonka wypełniła się młodymi adeptami pływania.

Po raz drugi w Płocku odbył się Memoriał Wojciecha Ostrzyckiego – pierwszego płockiego trenera pływania. W sobotę, 26 listopada pływalnia Jagiellonka wypełniła się młodymi zawodnikami. Do Płocka przyjechali pływacy z wielu polskich klubów, m.in. z Kutna, Ciechanowa, Torunia, Słupna, Bydgoszczy czy Legionowa.

PowiązaneTematy

Jak podkreślają organizatorzy, Płockie Stowarzyszenie Pływackie, celem memoriału jest także integracja środowiska pływackiego miast i klubów zaprzyjaźnionych, a także popularyzacja pływania wśród dzieci i młodzieży.

Zawody rozpoczęły się o godz. 10. Wzięli w nich udział zawodnicy i zawodniczki w następujących kategoriach wiekowych:

  • I dziewczęta / chłopcy – rocznik 2013 i młodsi (-9)
  • II dziewczęta / chłopcy – rocznik 2011-2012 (10-11)
  • III dziewczęta / chłopcy – rocznik 2010 (12)
  • IV dziewczęta / chłopcy – rocznik 2009 (13)
  • V dziewczęta / chłopcy – rocznik 2008 (14)
  • VI dziewczęta / chłopcy – rocznik 2007 (15).

Każdy zawodnik miał prawo startu w 4 konkurencjach indywidualnych oraz w sztafecie (z wyjątkiem I kategorii wiekowej). Za trzy pierwsze miejsca w każdej konkurencji indywidualnej poszczególnych kategorii wiekowych przewidziano medale i dyplomy, za trzy pierwsze miejsca w sztafetach – medale i dyplom. Najlepsza zawodniczka i najlepszy zawodnik poszczególnych kategorii wiekowych także otrzymali nagrody rzeczowe (w kat. I nagrody rzeczowe otrzymają zwycięzcy konkurencji 25m stylem dowolnym, w kat. II-VI liczyła się suma punktów uzyskanych za dwa najlepsze starty wg punktacji FINA).Puchar Memoriałowy oraz nagrodę niespodziankę otrzymali zawodnik oraz zawodniczka za najlepszy wynik zawodów wg punktacji FINA. Liczyła się suma punktów uzyskanych za trzy najlepsze starty wg punktacji FINA. Nagrodę niespodziankę przewidziano również dla zwycięzcy oraz zwyciężczyni konkurencji 100 m stylem motylkowym.

Partnerami wydarzenia byli Urząd Miasta Płocka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji Płock. Wyniki memoriału są dostępne na http://live.livetiming.pl/stepniak/2022/11_26_plock/index.html.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU