Po raz czwarty został Mistrzem Polski!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Mistrzem Polski Służb Mundurowych w kickboxingu po raz czwarty został Piotr Maślanka. W turnieju wystartowało aż 133 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Prawo startu na podstawie legitymacji służbowych mieli wyłącznie żołnierze WP wszystkich typów sił zbrojnych RP z wszelkich jednostek wojskowych oraz funkcjonariusze mundurowi.

fot. materiały prasowe

W  dniach 16-18 czerwca, tym razem w miejscowości Nisko, odbyły się V Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. W turnieju wystartowało 133  zawodników i zawodniczek, reprezentujących kilkadziesiąt jednostek służb mundurowych z całej Polski.

Ideą  turnieju jest niezmiennie sprawdzenie swojego wyszkolenia, swoich możliwości i jednocześnie integracja środowiska różnych służb mundurowych podległych pod resorty MON i MSWiA oraz wojewodów, prezydentów, wójtów czy starostów. Dlatego prawo startu na podstawie legitymacji służbowych mieli wyłącznie żołnierze WP wszystkich typów sił zbrojnych RP z wszelkich jednostek wojskowych oraz funkcjonariusze: Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Służby Kontrwywiadu Wojskowego, Służby Wywiadu Wojskowego, Biura Ochrony Rządu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Centralnego Biura Śledczego, Straży Granicznej, Policji, Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Służby Celnej,  Straży Rybackiej, Straży Łowieckiej, Straży Leśnej i Straży Marszałkowskiej.

Wśród startujących w mistrzostwach nie zabrakło znanego nam z poprzednich edycji turnieju Piotra Maślanki, jedynego płocczanina uczestniczącego w tym renomowanym turnieju. Przedstawiciel Straży Rybackiej z Płocka wystąpił w konkurencji walk formuły pointfighting, tym razem rywalizując w kategorii wagowej 94 kg.

Piotr w ćwierćfinałowej walce rywalizował z Dawidem Gostomskim ze Służby Więziennej Zakładu Karnego w Malborku, zwyciężając z nim na punkty 10:2. W półfinałowej walce spotkał się z oczekującym na niego po wolnym losie Adamem Chrzanowskim z Komendy Stołecznej Policji w Warszawie (ubiegłorocznym wicemistrzem Polski), którego pokonał werdyktem 7:6. Następnie przyszło mu się zmierzyć w walce finałowej ze zwycięzcą drugiego półfinału. Okazał się nim wielokrotny medalista Mistrzostw Polski i MP SM w formułach pointfighting oraz kick-light Artur Zieliński, reprezentant Służby Więziennej z Aresztu Śledczego w Elblągu, który swojego półfinałowego przeciwnika pokonał przed czasem. Piotrowi udało się go pokonać werdyktem 11:4.

Tym samym Piotr po raz czwarty ukończył  rywalizację na  miejscu pierwszym, zdobywając czwarty złoty medal i tytuł  Mistrza Polski Służb Mundurowych w kickboxingu w formule pointfighting. Wartym podkreślenia jest fakt, że płocczanin tytuł ten zdobył w kolejnej, czwartej już kategorii wagowej – poprzednie to:  kat. wag. -79 kg (2013 r.), -84 kg (2014 r.), -89 kg (2016 r.), a tym razem -94 kg.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji