Płockie zoo wydało książkę dla dzieci

0

Ogród zoologiczny wydał książkę pt. „Płockie ZOO dzieciom”. Publikacja jest atrakcyjna i opatrzona atrakcyjnymi, kolorowymi rysunkami.

Książka przedstawia 22 gatunki zwierząt. Do każdej ilustracji dołączony jest komentarz w postaci wierszyków, zawierających informacje o mieszkańcach płockiego zoo.

– Już wcześniej myśleliśmy o wydaniu publikacji dla dzieci. Teraz otrzymaliśmy pieniądze z grantu od urzędu marszałkowskiego w Warszawie i mogliśmy zrealizować nasze plany – mówi Dorota Raniszewska, kierownik działu edukacji w miejskim ogrodzie zoologicznym.

Autorem dowcipnych rysunków zwierząt jest Jan Fiuk, absolwent szczecińskiej ASP, syn płocczanki i wielki sympatyk naszego ogrodu zoologicznego. Wiersze napisały Dorota Raniszewska i Katarzyna Śniegowska, pracownice płockiego zoo oraz Ewa Gruca.

Książka jest dostępna bezpłatnie w płockim ogrodzie zoologicznym.

Podziel się.

Patronat i artykuły sponsorowane w PetroNews.pl


Warto Przeczytać

Płocki Styl Plocki Styl

Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice Płocka, aby wybrać osoby, którym jesienne słońce…

Płocki Styl Paulina_Snapseed

Jesień zadomowiła się na dobre, co widać chociażby po strojach płocczan. Nasza stylistka Sandra Panuś ponownie wyruszyła na ulice naszego miasta, aby wybrać osoby, które dostosowały się do zmian w pogodzie nie tylko pod kątem chłodniejszej aury, ale i mody. Zobaczcie kolejny odcinek “Płockiego stylu”.

Rentgen showtime

Tytuł brzmi groźnie? Nie martwcie się, nie będziemy pełnić roli urzędu skarbowego czy ZUS-u. Nie…


Ostatnie Informacje

Konkursy
Rozdajemy Lekkie Ciacho!

Specjalnie dla czytelników PetroNews, Lekkie Ciacho, które dostarcza płocczanom pyszne desery bez cukru, przekazuje swoje wypieki do spróbowania. Wystarczy przyjść…