REKLAMA

Płockie szkoły zyskały nowe specjalistyczne wyposażenie

REKLAMA

Pracownie sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych, wzbogaciły się o zaawansowany sprzęt dydaktyczny. W ramach zainicjowanego w tym roku Programu Edukacyjnego, PKN ORLEN zasilił szkoły kwotą blisko 200 tys. zł.

PKN ORLEN obok wsparcia dla projektów popularyzujących naukę, inicjuje własne działania w tym zakresie. Mają one na celu zapewnienie młodym pokoleniom możliwości zdobycia nowych umiejętności i zachęcić do zdobywania wiedzy. Akcja jest częścią programu „ORLEN dla Płocka” i naukowego projektu ORLEN Discovery Camp.

– PKN ORLEN angażuje się w inicjatywy na rzecz mieszkańców Płocka. Jesteśmy odpowiedzialnym i aktywnym sąsiadem, członkiem lokalnej społeczności. Dużą wagę przykładamy do edukacji dzieci i młodzieży. Stąd decyzja o zakupie nowoczesnego sprzętu dydaktycznego dla sześciu płockich szkół ponadgimnazjalnych – mówił Zbigniew Leszczyński, Członek Zarządu ds. Rozwoju – Unowocześnienie wyposażenia do nauki chemii, fizyki, mechaniki czy energetyki to inwestowanie przez ORLEN w rozwój przyszłych kadr. Jestem bowiem przekonany, że ich innowacyjne podejście do zagadnień chemicznych czy energetycznych będzie cennym kapitałem nie tylko dla samych uczniów, ale też przyszłych pracodawców – dodał Zbigniew Leszczyński.

PKN ORLEN zdecydował o przyznaniu dofinansowania wszystkim szkołom, które zgłosiły się do Programu Edukacyjnego, czyli:

PowiązaneTematy

  • Zespołowi Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej Curie,
  • Zespołowi Szkół Budowlanych nr 1,
  • III LO z oddziałami dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej,
  • IV LO z oddziałami integracyjnymi im. Bolesława Krzywoustego,
  • Zespołowi Szkół Usług i Przedsiębiorczości im. Abpa A.J. Nowowiejskiego,
  • LO im. Marszałka Stanisława Małachowskiego.

Podczas inauguracji Programu Edukacyjnego uczniowie, pod okiem swoich opiekunów, zaprezentowali doświadczenia z praw fizyki: optyki, prądu elektrycznego i akustyki.

– Ćwiczeń, które Państwo oglądaliście nie moglibyśmy przeprowadzić bez środków na zakup odpowiedniego wyposażenia do naszych sal dydaktycznych – mówiła Katarzyna Góralska, Dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. Marszałka Stanisława Małachowskiego. – Wsparcie PKN ORLEN w doposażeniu naszych pracowni pozwala nam zainteresować młodzież nauką poprzez konkretne doświadczenia fizyczne czy chemiczne. Nie istnieje lepsza metoda pracy z uczniami niż rzeczywiste działania, ćwiczenia, które pozwalają nam naprawdę dotknąć zjawisk, z którymi stykamy się w naszym codziennym życiu, lepiej je poznać i zrozumieć – dodała.

Przypomnijmy, że płocki koncern wdrożył już dla płockich uczniów m.in. akcję „Lekki plecak”, dofinansowując zakup tabletów dla uczniów dwóch szkół podstawowych, które zastąpiły książki i zmniejszyły wagę plecaków. Od 9 lat realizuje też program stypendialny „Mam pasję powyżej średniej”. PKN ORLEN ufundował przez czas funkcjonowania programu stypendia dla blisko 1300 uczniów. ORLEN współpracuje także z Politechniką Warszawską, jest sponsorem konferencji i seminariów, wyjazdów kół naukowych, dofinansowując zakup sprzętu laboratoryjnego – ostatnio dofinansował zakup wyposażenia do Centralnego Laboratorium Mechaniki i Budownictwa, którego łączne koszty inwestycyjne wyniosły powyżej 3,5 mln złotych. Ponadto, w 2018 roku PKN ORLEN podpisał list intencyjny z Mazowieckim Kuratorem Oświaty i Delegaturą Kuratorium w Płocku na organizację praktyk zawodowych w spółkach Grupy Kapitałowej ORLEN.