Płockie Ogrody Światła rozbłysną w centrum

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Na placu Narutowicza w przyszłą sobotę rozbłyśnie ponad 10 tysięcy różnokolorowych lampek. Świąteczna iluminacja ma utworzyć Płockie Ogrody Światła, a nastrój stworzy również rozświetlenie ścian okolicznych budynków i atrakcje dla małych i dużych płocczan. Akcja jest częścią projektu “ORLEN dla Płocka”.

W sobotę, 17 grudnia o godz. 17 na placu Narutowicza zostanie uruchomiona świetlista instalacja. Jak wyjaśnia prezes PKN ORLEN, Wojciech Jasiński, ogrody światła przygotowane zostały z myślą o najmłodszych, ale organizatorzy mają nadzieję, że staną się w zimowe wieczory miejscem spotkań dla wszystkich płocczan. – Jesteśmy firmą płocką i zależy nam, żeby w centrum naszego miasta zapanowała prawdziwie świąteczno-noworoczna atmosfera – podkreśla prezes PKN ORLEN.

Ogrody światła zostaną umieszczone w centralnej części placu Narutowicza, na terenie o powierzchni boiska do piłki ręcznej. Będzie można tu spacerować codziennie od zmroku do późnych godzin wieczornych. “Zakamarki labiryntu kryją wiele bajkowych niespodzianek, które kojarzą się ze szczęśliwym dzieciństwem. Pośród świetlnych korytarzy odnajdziemy świat niczym z Alicji w Krainie Czarów” – czytamy w informacji prasowej.

Dekoracja będzie czynna do połowy stycznia, ale organizatorzy zachęcają, aby przyjść już pierwszego dnia, czyli w sobotę, 17 grudnia.

– Od godz. 15 na placu Narutowicza zaplanowano wiele atrakcji. Św. Mikołaj na swoim tronie wysłucha dziecięcych marzeń o prezentach. Żywe renifery zapozują do zdjęć. Zdjęcia będzie można zrobić sobie także w wielkiej śnieżnej kuli. Skrzaty i śnieżynki częstować będą gorącą czekoladą. Każdy będzie mógł również własnoręcznie udekorować bombki i inne ozdoby choinkowe i zabrać je ze sobą do domu. Dzieci na pewno nie ominą stoiska z watą cukrową. Na scenie odbędą się konkursy z nagrodami dla najmłodszych – zachęcają organizatorzy.

To jednak nie wszystkie atrakcje. Tego dnia zwycięzcy konkursu plastycznego na najlepszą kartkę świąteczną, wybrani spośród kilkuset dzieci z Rodzinnych Domów Dziecka, otrzymają nagrody. Zwycięskie ilustracje zostały wybrane w trakcie głosowania przez pracowników PKN Orlen w projekcie, organizowanym po raz 12. przez Fundację „ORLEN – Dar Serca”. Na placu Narutowicza obejrzymy 9 najlepszych dziecięcych prac.

W trakcie otwarcia Płockich Ogrodów Światła, które zaplanowano na godz. 17, wystąpi również Chór Gospel Piotra Pawlickiego, znanego m.in. z programu telewizyjnego „Mam Talent”.

– Zapraszamy wszystkich płocczan! – zachęcają organizatorzy w imieniu zarządu spółki. – Mamy nadzieję, że na plac Narutowicza przyjdą całe rodziny, aby wspólnie i z radością spędzić sobotni wieczór.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji