Płockie młodziki z medalami

W październikowy weekend w pobliskim Sierpcu rozegrane zostały Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w taekwondo olimpijskim WTF. Do turnieju łącznie zgłosiło się 125 zawodników reprezentujących 16 klubów z trzech województw, stanowiących strefę „C”: mazowieckiego, świętokrzyskiego i lubelskiego. Jako turniej uzupełniający w tym samym miejscu i czasie zostały rozegrane również Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Dzieci.

Zawody odbyły się w weekend 6-8 października i  były traktowane jako Mistrzostwa Polski kategorii wiekowej młodzików, a wiec zawodników w wieku 10-11 lat. Wśród nich był jeden reprezentant Płocka, zawodnik klubu LKS „Puncher”, Olivier Baranowski. Rywalizował on najpierw w dwuboju technicznym (są to konkurencje sprawnościowe: na skoczność kto wyżej, technika nożna twio ap chagi wykonywana w wyskoku na tarczę umieszczaną na co raz wyższych wysokościach; na szybkość kto więcej razy, technika nożna dolyo chagi wykonywana obydwoma nogami naprzemiennie na dwie tarcze umieszczone na wysokości tułowia zawodnika przez czas 10 sek.). W konkurencji dwuboju Olivier zajął II miejsce, zdobywając srebrny medal.

Następnie współzawodniczył w walkach grupy M4 wg zasad kyorugi (jest to pełnokontaktowa walka, jednak w tej grupie wiekowej ze względów bezpieczeństwa, odbywająca się w chroniących głowę kaskach posiadających w części twarzowej przezroczystą osłonę z pleksi). Młody płocczanin najefektowniejszą walkę stoczył w ćwierćfinale, w którym to walczył z Mateuszem Malińskim zawodnikiem renomowanego klubu Stowarzyszenie Legionowska Akademia Sportów Walki Legionowo. Przeciwnik płocczanina w walce tej po silnych kopnięciach na głowę był trzykrotnie liczony przez sędziego i po tym ostatnim liczeniu poddał się.

– W półfinale nieco lepszy okazał się przeciwnik Oliviera zawodnik klubu UKS G-4 Bielany Warszawa i to on wszedł do finału, a Olivier ostatecznie zajął 3. miejsce, zdobywając brązowy medal – tłumaczy trener Piotr Maślanka.

Te dwa medale są pierwszymi w historii miasta Płocka medalami rangi Mistrzostw Polski Młodzików w olimpijskiej dyscyplinie sportu walki taekwondo.

Jako turniej uzupełniający, w tym samym miejscu i czasie zostały rozegrane również Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Dzieci. W zawodach tych, wśród 63 uczestników wystąpiła czwórka reprezentantów klubu LKS „Puncher” Płock: Weronika Pekról (dzieci 8-9 lat, grupa DK3) w konkurencji mini-kyorugi (walka w ograniczonym kontakcie wyłącznie na ochraniacz tułowia typu hogo, a więc bez technik nożnych na głowę, mimo wszystko chronioną przez kask ochronny głowy z dodatkową szybą pleksi części twarzowej) zajęła 2. miejsce, Konrad Kruczyk (dzieci 8-9 lat, grupa DM6) w konkurencji mini-kyorugi zajął III miejsce, Alicja Pekról (dzieci 8-9 lat, grupa DK2), która zdobyła aż trzy medale w konkurencji mini-kyorugi 2. m-ce, a w konkurencjach sprawnościowych: twio ap chagi 3. m-ce, dolyo chagi również 3. m-ce.

Najmłodszy, w dodatku debiutujący w zawodach tej rangi w tej dyscyplinie Adam Czarnecki (dzieci 6-7 lat), starał się jak mógł i mimo, że zajął na razie dalsze miejsce, poza podium, jednak spróbował i skorzystał z rekreacyjnej możliwości dodatkowej fajnej rozrywki w wolnym dniu od zajęć szkolnych.

Dla zainteresowanych treningami w klubie, kontakt z trenerem tel. 601 437 068.