Płockie koszykarki przegrały z Pruszkowem

Płockie koszykarki do soboty były liderem, ale niestety, tym razem były słabsze od Lidera Pruszków. Dość znaczna porażka na własnym terenie z pewnością nie jest miła dla zespołu, ale sezon trwa dalej, a MON-POL nie powiedział ostatniego słowa.

Tak na dobrą sprawę, przyjezdne od pierwszej piłki były nieco lepsze i szybko objęły znaczne prowadzenie. 4:13 po czterech minutach w Płocku, to nie zdarza się często… Charakter płockiej drużyny nie pozwolił odpuścić, mimo iż na minutę przed końcem pierwszej kwarty było już 12:21. Przed drugą kwartą udało się zbliżyć na minus cztery punkty 17:21.

W drugą kwartę lepiej weszły gospodynie, które po celnym wykończeniu Misiek doszły rywalki na jeden punkt straty 23:24. Kibice mieli więc zapewnione emocje na wysokim poziomie! Choć kolejne kilka minut ponownie należało do przyjezdnych, które po dwóch osobistych wykorzystanych przez Minczewską prowadziły 25:34, MON-POL dalej walczył i pokazał, że nie podda się tak szybko. Dzięki walce i ogromnej ambicji udało się tę kwartę wygrać i zbliżyć do pruszkowianek na zaledwie dwa punkty straty – 34:36.

Trzecia odsłona rozpoczęła się idealne! Za trzy trafiła Kotonowicz, odpowiedział Lider Pruszków, ale potem jeszcze lepiej odpowiedziała Pytlarczyk – najpierw za trzy, a później za dwa. Nagle w 23. minucie MON-POL prowadził po raz drugi w meczu – 42:39, nie trwało to jednak zbyt długo. Przyjezdne od tego momentu przejęły inicjatywę i systematycznie poprawiały wynik na swoją korzyść. Ostatecznie po tej kwarcie MON-POL przegrywał 54:63.

W ostatniej kwarcie, niestety, dominował Pruszków, który może być z siebie dumny, ale płockiej drużynie też nie można odmówić walki, choć wynik może tego nie pokazać. Mecz zakończył się wynikiem 70:89 dla Lidera Pruszków.

MON-POL Płock – Panattoni Europe Lider Pruszków 70:89 (17:21, 17:15, 20:27, 16:26)
MON-POL: Plucińska 2, Tyczkowska 5, Misiek 11, Kotonowicz 14, Kaczor 6, Witkoś 14, Dzierbicka 3, Pytlarczyk 15.