Płockie chóry wystąpią w Kalifornii

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Vox Singers – chór POKiS i kwartet wokalny Positive Vibrations zaśpiewają na jednym z najbardziej prestiżowych amerykańskich konkursów chóralnych “Golden State Choral Trophy”. Jeszcze w listopadzie pojadą do kalifornijskiego Monterey, niedaleko San Francisco.

Płoccy wokaliści pojadą do Kalifornii, określanej “Złotym Stanem” ze względu na to, iż jest najbogatszym stanem USA. Panują tam bardzo wysokie temperatury, chociaż, grunt w letnie dni nagrzewa się często do około 100°C.

– Na szczęście płockie chóry trafią do Kalifornii w okresie ichniego babiego lata – mówi Robert Majewski, szef chóru. – Festiwal odbędzie się w dniach 20-24 listopada br. Vox Singers i Positive Vibrations zaśpiewają w kategoriach pop i jazz. Konkurować będą z wieloma chórami amerykańskimi i tymi, które przyjadą do Monterey z całego świata. Oba składy otrzymały również zaproszenie do zaśpiewania w trakcie ceremonii otwarcia. Tak wielkie wyróżnienie spotkało nas po raz pierwszy – wyjaśnia.

Jak mówi Robert Majewski, tygodniowy pobyt w Monterey obfitować będzie również w wiele innych koncertów. – Chóry zaśpiewają nie tylko podczas tradycyjnych koncertów przyjaźni. Nasz pobyt zbiegnie się z amerykańskim Świętem Dziękczynienia i Czarnym Piątkiem, który Amerykanie spędzają nie tylko na wyprzedażach. Mieszkańcy Kalifornii ludnie świętują go na półwyspie Monterey – tłumaczy.

Płockie chóry chcą też wziąć udział w innej imprezie. – W Czarny Piątek, 25 listopada, na monterejskim Cannery Row rozbłyśnie pierwsza bożonarodzeniowa choinka. Mamy nadzieję zaśpiewać tam kilka polskich kolęd i tym samym otworzyć świąteczny sezon – tym razem nad Pacyfikiem – podsumowuje Robert Majewski.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji