Płocki radny Mistrzem Świata

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Podczas VIII Ząbkowickiej Gali Sportów Walki, radny Jacek Jasion stoczył walkę z Donivorem Sultanovem z Uzbekistanu. Płocczanin pokonał przeciwnika w ciągu 1,5 rundy.

25 marca w Ząbkowicach odbyła się Gala Sportów Walki, podczas której mieliśmy zobaczyć walkę Wojciecha Burdanowskiego z Abdullahem Mohammedem oraz Jacka Jasiona z Donivorem Sultanovem. Niestety, do pierwszej z nich nie doszło.

– Abdullah Mohammed jest z pochodzenia Jordanczykiem i tam przygotowywał się do walki. Wczoraj nie pojawił się na ważeniu – napisał Wojciech Burdanowski na swoim profilu. – Na moją prośbę, organizator wyraził zgodę przeprowadzenia ważenia dziś do godziny 12. Właśnie odebrałem telefon z wyjaśnieniem od jego promotora. Abdullah wczoraj miał lot do Polski, niestety, nie dostał zgody na wylot. Po wydarzeniach, które miały miejsce w ostatnim czasie w Londynie (zamach terrorystyczny) wzmożono kontrolę osób wlatujących do krajów Unii Europejskiej z państw muzułmańskich. Każdy taki przelot musi być wcześniej zgłoszony (około tygodnia) i wymaga dodatkowej zgody. Tego w tym przypadku nie zrobiono. Promotor zapewnia, że walka odbędzie się, ale w innym terminie. Jest mi przykro… Ale nie mam na to wpływu. Nie chodzi już o mnie, o 3 miesiące ciężkich treningów i wyrzeczeń. Ale o to, że wiele osób poniosło koszty, żeby być tu ze mną, a do walki nie dojdzie. Przepraszam, ale nie mam na to wpływu – napisał wyraźnie rozżalony utytułowany sportowiec, mistrz Europy K1 federacji UFR (2012) i amatorski Mistrz Świata kick boxingu na zasadach UFR (Włochy 2014), a także zdobywca czarnych pasów: I DAN – Taekwondo WTF, II DAN – Kick-boxing WAKO, III DAN Kick-boxing WKA i III DAN Universal Fighting Rules.

Walkę Wojciecha Burdanowskiego przełożono więc na maj, a w sobotni wieczór odbyła się walka Jacka Jasiona, który od kilku miesięcy relacjonował na swoim profilu przygotowania do tego spotkania. Po emocjonującej walce o pas WKL w formule full contact w kategorii senior, płocczanin pokonał zawodnika z Uzbekistanu przez nokaut w 2. rundzie i zdobył mistrzostwo świata.

Podziel się:

7 komentarzy

  1. Panie Dawidzie zanim zacznie się komentować temat rankingów to może najpierw niech się pan zapozna z rankingami wieloletnich, poważnych a więc prestiżowych, światowych federacji zawodowego kickboxingu. Trochę lat jako sędzia klasy międzynarodowej na ringach spędziłem więc mam o tym dość obszerna wiedzę. To co widać na stronie WKL to jest jakiś przypadkowy bo zrobiony nie zgodnie z zasadami rankingów, zlepek osób z różnych formuł walki i różnych tytułów: mistrzów świata razem z mistrzami azji, interkontynentalnymi itd. Ktoś kto to tworzył chyba nie bardzo wiedział jak to ma wyglądać. Każda formuła powinna być osobno podzielona na wagi następnie w każdej wadze na czele mistrz, lub wakat następnie kolejni na miejscach zawodnicy w danej wadze. W tym co widać na stronie tej federacyjki w niektórych wagach nie ma nikogo lub nieliczne osoby. Rankingi Polskich Związków sportowych czy nawet większych klubów sportowych mają obszerniejsze i wykonane zgodnie z zasadami rankingi. I proszę mi wierzyć naprawdę nie mam czego zazdrościć pana idolowi, sędziowałem naprawdę ważniejsze i bardziej profesjonalne pojedynki, a patrząc na poziom tej walki, zawodników w nim walczących i tą maleńką nie znaną federacyjkę mogę jedynie współczuć pana idolowi że podejmuje się takich prób. Proszę mi wierzyć rozmawiałem z kilkoma znanymi polskimi zawodnikami walczących w zawodowym kickboxingu. I wie pan co śmieją się z tego całego przedstawienia bo żaden szanujący się kickboxer nie podjął by walki dla takiej federacyjki i takiego marnego paska i z tego co można się zorientować marnych pieniędzy.

  2. TOMASZ PRZERAZA MNIE TWÓJ MAŁY ILORAZ INTELIGENCJI…. Ranking zawodników ubiegajacych sie o walke o pas, a ranking Mistrzow ktorzy zdobyli juz tytuły (widniejace na stronie) to dwie różne sprawy ,ale widać Twój umysł tego nie ogarnie… koncze te chore dyskusje ludzi ,ktorzy cale zycie nic nie osiągneli…. a jedyne co robia to siedza i wypywisuja swoje nasaczone zazdroscia wypowiedzii. Pozdrawiam

  3. hej Dawid teraz to ugotowałeś i skompromitowałeś tego swojego pupila Jasiona Spójrz na ten MIKRO RANKING bo do rankingu to mu daleko ha ha ha i zobacz ilu jest w nim Mistrzów Świata w tej staroświeckiej formule full-contact aż dwóch dobre ha ha ha A gdzie jest w nim przeciwnik płockiego gwiazdora Donivor Sultanov????? Mistrzem Świata nie był nawet jako Mistrz Europy nie figuruje podobnie jak Jasion Więc jak mogli być nawet pretendentami do takiej walki wpłacili odpowiednie wadium dla organizatora, własciciela mikro komercyjnej federacji i rymarza żeby uszył pasek i jazda A przeciwnik zapewne przy okazji trafił się gdzieś i chciał zarobić parę złotych za nadstawienie głowy Ta ich walka i te klepanko to nawet sparingu nie przypomina tylko pokazowy luźny trening I jak gość po takim trafieniu się przewraca i ma problem się podnieść to kim on jest i jaką wartość przedstawia, to jakaś szopka

  4. Panowie widzę że przemawia przez Was swojego rodzaju zazdrość. Wystarczy trochę poszukać WKL jest światowa federacja z siedzibą w Stanach Zjednoczonych (http://www.wklworld.com/). Prezydentem jest znany kick boxer Don Wilson. Nie jest ona tak potężna jak federacje WAKO czy WKA. Ale istnieje i skupia wielu światowej klasy zawodników (http://www.wklworld.com/ranking-2017). Tu zapowiedz jednej z walk federacji WKL https://www.youtube.com/watch?v=6XLjLvs4MZk&sns=fb.

  5. WKL to nie formuła to wymyślona dla naiwnych i nieznających się na tym czytelników federacja o której żadnych informacji się nie znajdzie się ani w googlach ani w wikipedii. Podobnie jak o przeciwniku Jasiona gdyż nie jest to żaden, zawodnik notowany w jakimkolwiek rankingu, którejkolwiek liczącej się światowej federacji kickboxingu. Przy umiejętnościach jakie obaj zawodnicy prezentują nie dostali by nigdy nawet statutu pretendenta do walki o Mistrzostwo Świata czy nawet Europy. Z PRAWDZIWYMI aktualnymi mistrzami znanych, liczących się światowych federacji takich jak chociaż by WAKO-PRO, ISKA, itp. Janion nie miał by najmniejszych szans. Zafundowali by mu szybki, bolesny i ciężki nokaut. Ten pas, federacja i ta cała walka to show i farsa psująca tylko obraz zawodowego kickboxingu i autentycznych zawodowych mistrzów świata w kickboxingu.

  6. Co to ta formuła WKL? nie ma jej w googlach. Kim jest ten Donivor Cos Tam ? też nie ma go w googlach. Na jakiej zasadzie Jacek Jasion przystapił do pojedynku o mistrzowski pas czy był pretendentem po kilku walkach czy ten Donivor był wczesniej mistrzem? czy raczej to była zwykła ustawka?

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji